Cyklokrosař Zdeněk Štybar vstoupil do nového kalendářního roku čtvrtým místem v Grand Prix Svena Nijse v Baalu, jež byla šestým dílem série GVA Trofee. Pro jedenácté vítězství si v místě svého bydliště dojel právě nestárnoucí Nijs.

Štybar se na rozbahněné trati v Baalu představil s novým růžovým kolem a dresem, který doznal změn poté, co se jeho tým Quick Step pro novou sezonu spojil s jinou elitní belgickou stájí Omega Pharma. Dvojnásobný mistr světa začal aktivně a v prvním kole byl dokonce v úniku, pak se však začal propadat a nenavázal na druhá místa v Baalu z předchozích čtyř let.

Od Štybara převzal iniciativu Nijs a na domácí trati si dojel suverénně pro vítězství. Svou Grand Prix nevyhrál z dosavadních 13 ročníků jen dvakrát. Na druhém místě skončil Kevin Pauwels a zvýšil svůj náskok v GVA před Štybarem, třetí byl další belgický cyklokrosař Bart Wellens.

Příští víkend je vyhrazen národním šampionátům, Štybar bude obhajovat svůj mistrovský titul v Uničově.

Šestý závod cyklokrosové série GVA Trofee v Baalu (Belgie):

Muži: 1. Nijs 1:00:12, 2. Pauwels -46, 3. Wellens (všichni Belg.) -1:10, 4. Štybar (ČR) -1:30, 5. Peeters -1:40, 6. Albert (oba Belg.) -1:46, …11. Zlámalík -2:49, Šimůnek (oba ČR) nedokončil.

Průběžné pořadí: 1. Pauwels 135, 2. Štybar 119, 3. Nijs 107, …17. Zlámalík 28, 20. Šimůnek (ČR) 20.

Ženy: 1. Van den Brandová (Niz.) 44:40, 2. Cantová (Belg.) -17, 3. Harrisová (Brit.) -25, ...8. Havlíková (ČR) -2:27.

Průběžné pořadí: 1. Van den Brandová 80, 2. Harrisová 74, 3. Cantová 72, …9. Havlíková 39.