„Je to paráda. Splněný sen. Můj tým pro mě odvedl parádní práci, a přestože se od začátku brutálně závodilo, kluci pro mě etapu udělali snadnou, jak jen to šlo,“ neskrýval euforii Florian Lipowitz, který na Czech Tour oslavil první profesionální etapové vítězství i v celkovém pořadí.

Zdroj: Se svolením Czech Tour

„Já se cítil celé čtyři dny skvěle. Měl jsem fakt dobré nohy. Sobotní etapa byla tedy supertěžká a zregenerovat nebylo snadné. Začátek nedělního dějství byl navíc hodně hektický, ale vážně jsem měl k ruce super tým. Kluci mi pomáhali a žlutý dres je jejich zásluhou,“ vyzdvihl Lipowitz týmové parťáky.

Raději dupal do pedálů, aby se neopakoval Tábor

Ve spurtu na kostkách ve Šternberku dojel třetí, když nestačil na Bena Zwiehoffa ze stejné stáje spurtujícího pro stříbro a vítězného Adama Ťoupalíka. „Bylo by fajn končit výhrou, ale nemohu být zklamaný, když jsem dojel ve žlutém trikotu celkového vítěze,“ usmíval se.

Triumf v závěrečném dějství urval v dramatickém spurtu sedmadvacetiletý Adam Ťoupalík. Cílem proletěl v totálním soustředění a za cílovou páskou nijak nezvolnil.

V deštivé etapě se prosadil německý jezdec Florian Lipowitz
Druhou etapu Czech Tour na Pustevny vyhrál Lipowitz. I když se ve sjezdu ztratil

„Já si nebyl jistý, jestli je skutečně konec. Rozhodčí zvonili totiž ještě jedno kolo, komentátora jsem neslyšel, takže jsem raději dupal do pedálů ze všech sil. Holt nebudu mít hezkou vítěznou fotku. Ale už mě to jednou vypeklo, tak jsem raději šlapal dál,“ připomínal s úsměvem sedmadvacetiletý Ťoupalík, že v roce 2016 na MS v cyklokrosu v Táboře spurtoval předčasně o kolo dřív.

„Dvakrát jsem tady ve Šternberku byl třetí. Hodně jsem si věřil. Chtěl jsem minimálně pódium, nohy jsem měl dobré. Vyšlo to skvostně,“ vyprávěl nadšeně po triumf v závěrečném dějství Czech Tour 2023.