Největší hvězda závodu Brit Froome dojela na chvostu hlavního balíku 119., nejlepším z Čechů byl devátý Dominik Neumann z týmu Elkov-Kasper.

Peloton hned od startu čelil mnoha pokusům o únik, ale uspěl až nástup tří jezdců po zhruba dvaceti kilometrech, mezi nimiž byl také Čech Matěj Zahálka. I když skupina měla v jednu chvíli náskok více než dvě minuty, ani tento atak však neměl nárok na úspěch. Hlavní skupinu se nepodařilo v průběhu celé etapy roztrhat nikomu na delší dobu a rozhodovalo se tak v centru Uničova v rychlém spurtu.

Karel Vacek hájí barvy týmu Corratec
Froome na Czech Tour? Věřím, že ho můžu porazit, přeje si Karel Vacek

„Zhruba 500 metrů před cílem jsem byl vedle dvou soupeřů vepředu a do poslední zatáčky jsem vjel v plné rychlosti a povedlo se to. Mám radost,“ povídal vítěz v cíli.

Cítil se prý skvěle. „Zotavil jsem se z té první poloviny závodu, protože to nebyla úplně rovina. Necílím na celkové vítězství, ale máme v týmu jezdce, kteří by vyhrát chtěli,“ doplnil.

Froome způsobil obrovský nárůst fanoušků

Froome uznal, že etapa byla náročnější, než čekal. „Ale pro náš tým dobrá, vyhráli jsme, byl to dobrý start Czech Tour,“ hodnotil. „Rozhodně to nebyl snadný den. Samý pokus o únik, také docela kopce nahoru dolů. Je dobrý být součástí týmu, který vyhrál. Máme pár kluků, kteří budou bojovat o celkové vítězství. Uděláme pro to jako tým všechno,“ slíbil.

Froome způsobil obrovský nárůst fanoušků podél trati, na startu i v cílových městech závodu. Když měl ujít zhruba dvacet metrů od svého týmu k novinářům na rozhovory, nevyhnul se focení či podepisování. „Jsem trochu překvapený, že mám i tolik fanoušků v Česku. Je to skvělé a docela si to užívám,“ dodal.