Začátek zápasu přitom nevypadal příliš přesvědčivě. Domácí celek prohrával již po 98 vteřinách. Jenže pak přišly chvíle Čechů. Pozici nejproduktivnější formace potvrdili Tom Ondrušek, Patrik Dóža a Adam Delong. Právě posledně jmenovaný vyrovnával v deváté minutě.

Uběhlo osm vteřin a bylo ještě veseleji. Premiérovou branku na šampionátu si připsal šestnáctiletý benjamínek Filip Langer. Gólová přestřelka pokračovala. Švýcaři během necelé minuty vyrovnali, zpět do vedení však poslal Čechy opět Delong. Pět gólů stihly oba týmy nastřílet během úvodních deseti minut, na další se ale čekalo až do třetí části.

Hned na jejím startu dokázala reprezentace helvétského kříže srovnat skóre. Zbytek zápasu už ale patřil fantastickým Čechům. Třemi góly definitivně zlomili soupeře, který už v závěru jen zkorigoval skóre. Po výhře 6:4 tak Matěj Jendrišák a spol. ovládli skupinu. 

Druhým hattrickem na turnaji se zaskvěl Adam Delong. „Nevím, kde se vzala forma, ale asi vychází z mé psychické pohody. Kluci mě navíc dobře hledají. Jsem rád, že mi to tam padá, snad to tak půjde dál,“ řekl nejlepší český střelec.

Češi se ve čtvrtfinále utkají s vítězem duelu Dánsko - Estonsko, výborný výkon je jistě povzbudí. „V neděli jsme si sáhli na úplné dno. Řekli jsme si, že před domácími fanoušky musíme ukázat konečně náš flrobal. Hecli jsme se a povedlo se,“ zářil hrdina zápasu.