Druhá česká reprezentantka na startu Jessica Jislová musela na pět trestných okruhů a skončila šestadvacátá. Zvítězila olympijská vítězka Justine Braisazová-Bouchetová z Francie, jež pro sebe rozhodla i hodnocení disciplíny a v konečné klasifikaci SP předstihla nejen Davidovou posunem z dvanáctého místa na osmé.

Česká biatlonistka Markéta Davidová na trati sprintu SP v Oslu.
Biatlonistky se na závěr SP vytáhly. Davidová ve sprintu čtvrtá, Jislová šestá

Davidová minula při první střelbě poslední dva terče a ztratila kontakt s čelem. Pohybovala se pak na hranici druhé a třetí desítky a i přes další chybu na poslední položce vestoje si nakonec polepšila na 14. místo se ztrátou 65 sekund na vítězku.

Jislovou potkal na první položce obdobný osud a ke dvěma trestným okruhům pak přidala ještě další tři po stojkách. Do cíle závodu na 12,5 km doběhla s bezmála tříminutovou ztrátou.

Slovenská biatlonistka ruského původu Anastasia Kuzminová hovoří o agresi na Ukrajině jako o tragédii, která se neměla stát.
Biatlon odmítá znaky agresorů. Špatný vtip, reaguje Šlesingr, Rusové se urazili

Braisazová-Bouchetová stejně jako obě Češky nezvládla střelbu vleže, ale ke dvěma chybám už vestoje žádnou další minelu nepřidala. Malý glóbus získala s dvoubodovým náskokem na Švédku Elviru Öbergovou, jež doběhla pátá. Francouzka zvítězila s náskokem 7,8 sekundy před rovněž dvakrát chybující Němkou Franziskou Preussovou, která vybojovala první medailové umístění v sezoně. Dvě trestná kola musela absolvovat i těsně třetí Marte Olsbuová Röiselandová, norská vítězka celkového pořadí SP.