Čtvrtý hráč světového žebříčku tenistů Nikolaj Davyděnko dnes na antukovém kurtu v moskevské hale Lužniki prohrál s Paulem-Henrim Mathieuem ve čtyřech setech 6:2, 2:6, 1:6 a 5:7. Francouzi tak získali po Mathieuově úspěšné bitvě, trvající rovné tři hodiny, první z potřebných tří bodů k postupu. O druhý se dnes utkají Michail Južnyj a hostující jednička Richard Gasquet.

Davyděnko sice snadno získal první set, ale pak už jen bezmocně sledoval, jak ho soupeř dostává do úzkých. "Ve čtvrtém setu jsem se ještě snažil měnit tempo, ale strašně jsem přitom chyboval. Dnešní zápas ukázal, že jsem absolutně nepřipravený na antukovou sezonu," prohlásil kriticky lídr ruského týmu. Mathieu se cítil skvěle a ocenil i atmosféru v hale. "Je tady skoro více francouzských fanoušků než ruských, to je parádní," řekl.

V Ostende splnil roli favorita Němec Tommy Haas, i když musel zápas s Belgičanem Kristofem Vliegenem otáčet. Haasovi ale pomohlo soupeřovo zranění, po ošetření zad ve druhém setu za stavu 5:5 byl totiž Vliegen poloviční. V Göteborgu se ujali vedení domácí Švédové, neboť Thomas Johansson zaskočil na rychlém koberci argentinskou jedničku Davida Nalbandiana.