Ruští šampioni prohrávají ve čtvrtfinále Davis Cupu s Francií

MOSKVA - Loňští vítězové Davisova poháru Rusové vstoupili do čtvrtfinále prestižní týmové soutěže s Francií nečekanou porážkou.

6.4.2007

Francouz Paul-Henri Mathieu slaví vítězství nad Rusem Nikolajem Davyděnkem.Foto: REUTERS/Sergei Karpukhin

Čtvrtý hráč světového žebříčku tenistů Nikolaj Davyděnko dnes na antukovém kurtu v moskevské hale Lužniki prohrál s Paulem-Henrim Mathieuem ve čtyřech setech 6:2, 2:6, 1:6 a 5:7. Francouzi tak získali po Mathieuově úspěšné bitvě, trvající rovné tři hodiny, první z potřebných tří bodů k postupu. O druhý se dnes utkají Michail Južnyj a hostující jednička Richard Gasquet.

Davyděnko sice snadno získal první set, ale pak už jen bezmocně sledoval, jak ho soupeř dostává do úzkých. "Ve čtvrtém setu jsem se ještě snažil měnit tempo, ale strašně jsem přitom chyboval. Dnešní zápas ukázal, že jsem absolutně nepřipravený na antukovou sezonu," prohlásil kriticky lídr ruského týmu. Mathieu se cítil skvěle a ocenil i atmosféru v hale. "Je tady skoro více francouzských fanoušků než ruských, to je parádní," řekl.

V Ostende splnil roli favorita Němec Tommy Haas, i když musel zápas s Belgičanem Kristofem Vliegenem otáčet. Haasovi ale pomohlo soupeřovo zranění, po ošetření zad ve druhém setu za stavu 5:5 byl totiž Vliegen poloviční. V Göteborgu se ujali vedení domácí Švédové, neboť Thomas Johansson zaskočil na rychlém koberci argentinskou jedničku Davida Nalbandiana.

Výsledky - po úvodní dvouhře:

Rusko - Francie 0:1 Davyděnko - Mathieu 6:2, 2:6, 1:6, 5:7.

Belgie - Německo 0:1 Vliegen - Haas 7:6, 5:7, 4:6, 2:6.

Švédsko - Argentina 1:0 T. Johansson - Nalbandian 6:7, 7:6, 6:2, 7:6

6.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Libor Podmol v akci.
8

Devátá medaile. Podmol připravuje nové triky a pořád myslí na Rallye Dakar

Utkání Česko - Slovensko. Český útočník Patrik Schick a hráči Slovenska Milan Škriniar (vlevo) a Martin Škrtel.
5

Český hrdina Schick: Naše výkony mají vzestupnou tendenci

Fotbalista Obříství inzultoval rozhodčího, v kabinách se mu omluvil

Doslova minutu před koncem fotbalového podzimu ještě pořádně ruply nervy. Zápas třetí třídy na Mělnicku mezi Obřístvím a Řepínem skončil předčasně v nastaveném čase druhého poločasu. Důvodem byla inzultace rozhodčího Jiřího Horváta domácím Pavlem Beranem.

Malý velký muž odchází. Pedrosa se titulu z MotoGP nedočkal

Během nedělního odpoledne se ve španělské Valencii motocyklový svět neloučil jen s právě skončenou sezonou mistrovství světa, ale i s Danim Pedrosou. Drobný Katalánec dal po 18 letech vale úspěšné kariéře. Přestože byl oficiálně uveden mezi legendy svého sportu, kýžený titul z královské kubatury mu vrtkavá Štěstěna nedopřála.

Vše o fotbalistech Neratovic. Přesně víme, kdo byl v derby s Libiší užitečný

Sportovní deník pokračuje v mimořádném projektu pro fotbalové fanoušky. Umíme zjistit detailní data o hráčích českého „pralesa“ a srovnat je se špičkovými esy. Tentokrát jsme zavítali na divizní derby na Mělnicku: na duel Libiš - Neratovice. A příště můžeme být i u vás a zkoumat váš klub. V článku čtěte, jak své hráče zapojit!

Ušli jsme kus cesty, těší kapitána Dočkala. Češi si podle něj drží standard

/ROZHOVOR/ Kapitán zavelel: česká fotbalová reprezentace se vydá jiným směrem. Lepším, atraktivnějším, úspěšnějším. I díky Bořku Dočkalovi zakončili Češi kalendářní rok vítězstvím 1:0 nad Slováky a udrželi druhou nejvyšší divizi Ligy národů i pro její další ročník. „Jsou za námi dobré dva měsíce. Obstáli jsme,“ hodnotil lídr tuzemského výběru po pondělním klání.