George se snažil na začátku čtvrté čtvrtiny zblokovat střelu Jamese Hardena, co následovalo poté, nechtěl nikdo z přítomných vidět. Hráči si schovávali obličej do ručníků, diváci do dlaní. Rodiče zraněného hráče z tribuny sešli dolů, aby během ošetření syna chlácholili.

"Paul reagoval klidně, dovolil otci, aby se ho dotýkal a utěšoval ho," popsal trenér Američanů Mike Krzyzewski.

Diagnóza byla jasná - otevřená zlomenina lýtkové i holenní kosti.

Hvězda, jež si v následující sezoně má přijít na 16 milionů dolarů, o nedlouho později prostřednictvím sociální sítě poslal do světa vzkaz. "Díky za vaši lásku a podporu. Vrátím se zdravý a silnější než dříve," napsal.

"Dream Team" USA se začal připravovat na obhajobu titulu v pondělí a kouč Krzyzewski měl dnes zúžit nominaci ze 20 hráčů na patnáct. "Všechno je v tuto chvíli druhořadé. Bylo by nevhodné mluvit o čemkoli jiném, když se stalo něco takového," prohlásil trenér.

Na MS bude postrádat řadu hráčů, o něž stál. Už dříve jeho pozvánku odmítli například Kevin Love, Russell Westbrook, Blake Griffin, LaMarcus Aldridge či Kawhi Leonard. Absence hlavních hvězd LeBrona Jamese, Carmela Anthonyho a Chrise Paula byla avizovaná s předstihem.

Čtyřnásobní mistři světa Američané se v základní skupině utkají s Tureckem, Novým Zélandem, Dominikánskou republikou, Finskem a Ukrajinou. Mistrovství světa basketbalistů začne ve Španělsku 30. srpna.