Organizátorům se především podařilo navýšit počet diváků. „Průměr víc než 2200 návštěvníků je slibné číslo, ale k absolutní spokojenosti máme ještě daleko. Vždy je co vylepšovat. Areál efektivně pojme téměř dvojnásobek tohoto počtu. Navýšení diváků je jednou z dlouhodobě nastavených priorit,“ sdělil Deníku ředitel závodiště Martin Pecka.

A co čeká dostihový areál v zimní přestávce? „Pokud se jedná o sport, čeká nás několik jezdeckých soustředění. Dál probíhá jezdecká akademie pro veřejnost,“ popsal Pecka zimní aktivity, které umožňuje provoz v letos dostavěné jezdecké hale.

Nejen terénní úpravy 

Zimní pauzu využijí pořadatelé k terénním úpravám. Menší reorganizací projde i prostor paddocku u hlavní tribuny a dokončuje se revitalizace původní ubytovací části v hlavní tribuně. To ale není zdaleka všechno. Změn by si měli diváci a účastníci sportovních akcí všimnout při zahájení příštího ročníku.

„V něm nás čeká například 100. ročník Českého derby, a to je výrazně zavazující skutečnost,“ poznamenal ředitel. Do parkurového kalendáře přibyly další tři termíny. „V roce 2020 v něm bude celkem sedm závodů. Mimo jiné Mistrovství Česka dětí a juniorů, jedno z kvalifikačních kol Českého skokového poháru a v neposlední řadě mezinárodní závod kategorie CSI**/*,“ dodal.

NEJ dostihové sezony v Chuchle Areně
* Hned úvodní dostihový den (7. dubna) se přepisoval rekord dráhy na 1800 metrů. Black Canyon zaběhl čas 1:48,89. Byl to však letos jediný rekordní zápis.
* Ke zlepšení výkonů docházelo i v jednotlivých dostizích. Stalo se tak v devíti případech. Asi nejpřekvapivějším rekordem byl čas 1:24,57 Zocka při zářijovém Evropském poháru žokejů na 1400 metrů. Tento kůň se zapsal do historie ještě v jednom ohledu. Spolu s Lady Hortenzií vyhrál v nejvyšším kurzu (16:1) u sázek společnosti Betino.
* U stejné firmy zvítězili koně s kurzem 10:1 a vyšším v 11 z 56 dostihů. Vítězů s kurzem 2:1 a nižším bylo 6 z 56 dostihů.