Domácí borec získal díky svému exhibičním skoku ve stylu komiksového hrdiny přezdívku Michal Supratil. Jeho cesta mezi ty nejrespektovanější skokany do vody z extrémních výšek byla trnitá, začala doslova na dně podolského plaveckého bazénu.

Více o Michalovi Navrátilovi prozrazuje toto video:

Právě přes nejvýznamnější tuzemský závod Highjump se Navrátil dostal na skokanskou show v Číně a odtud až do světové série Red Bull Cliffdiving. Dnes v této vrcholové soutěži, která se koná na všech světadílech, patří mezi nejzkušenější. Dosáhl v ní několika vítězství včetně titulu vicemistra světa. 

Historicky první závody Highjump se konaly v roce 2000. Dnes se při nich bojuje se v pěti disciplínách. K původní 12metrové věži postupně přibyly skoky z 16metrové a 20metrové věže. Z ještě větší výšky pak startuje exhibice. Poslední disciplínou je pětimetrová houpačka.

Potápěče vystřídali filmaři a zpěváci

Pětičlenná porota při hodnocení jednotlivých disciplín posuzuje nejenom styl a technické provedení skoku, roli hraje také ohlas diváků. Závody se konají v bývalém žulovém lomu hlubokém osm metrů. Až do převratu v něm měla své výcvikové středisko armáda, po které zde zbyl železný ponton. Hřiměždický lom posloužil také filmařům – natáčely se zde například filmy Výchova dívek v Čechách či 2Bobule.

Highjump se letos uskuteční už podvacáté, v podtitulu proto nese název Legendy. „Zveme na závody skokany, kteří na Highjumpu skákali při prvních ročnících,“ upřesnil za pořadatele Tomáš Jechort. Kromě sportovních výkonů akce nabídne také přehlídku dalších adrenalinových sportů a hudební program. Největšími lákadly jsou kapely PSH, The Atavist a Fast Food Orchestra. Novinkou pak bude čistě elektronická scéna.