"Jsem nadšený. Vím, že jsem na skvělém místě. Tohle je vynikající klub," řekl Domantas Sabonis po výměně do týmu, který v posledních pěti sezonách čtyřikrát hrál finále Západní konference a v roce 2012 i finále celé NBA proti Miami (1:4 na zápasy).

Spolu s 211 cm vysokým talentem putovali do Oklahomy i rozehrávač Victor Oladipo a turecký křídelní hráč Ersan Ilyasova, Magic za trojici získali Serge Ibaku. Španělský mistr Evropy a stříbrný olympijský medailista platil v týmu Thunder za třetí hvězdu vedle Kevina Duranta a Russella Westbrooka.

Arvydas Sabonis odehrál v NBA sedm sezon za Portland (1995-2003), do zámořské ligy přišel až jako třicátník. Předtím v Soulu 1988 dovedl tehdejší Sovětský svaz k olympijskému prvenství a má i dva bronzy z her v Barceloně a Atlantě, to už jako reprezentant Litvy. Vyhrál i mistrovství světa (1982) a Evropy (1985), s Žalgirisem Kaunas i Evropskou ligu (1995). Byl zařazen mezi 50 nejlepších hráčů historie a je členem basketbalové Síně slávy.

Jeho syn se narodil v Portlandu a už v 17 letech debutoval jako hráč Málagy ve španělské lize i Eurolize. Prošel všemi mládežnickými reprezentacemi a s tou seniorskou vloni získal stříbro na ME. Do NBA míří z univerzitního týmu Gong