Nejlepší střelkyní byla se 14 body kapitánka Eva Vítečková. Na turnaji, který je přípravou na mistrovství světa, Češky ještě změří síly se Srbskem a Koreou.

České reprezentantky po dvou předchozích vysokých výhrách nad Mosambikem vstoupily do utkání sebevědomě a rychle získaly dvouciferné vedení. Jenže pak se Korejkám začala dařit střelba z dálky, zatímco Češkám se útočná hra ve druhé čtvrtině střídáními zcela rozpadla.

"Zápas jsme začali výborně, lehce jsme dávali koše a to bylo velké úskalí. Bylo by možná lepší nevést pět nebo sedm nula, protože podle zkušenosti pak družstvo lehce zvláční, zlehkovážní a takhle to pak vypadá. Vypadli jsme z tempa, a to velkou pohodou v obraně i v útoku. Pozice na střely byly, nešlo se ale do zakončení a to je hra s ohněm," mrzelo trenéra Lubora Blažka.

Za druhou desetiminutovku daly pouhé tři body. Výsledkem byla korejská šňůra 19:3 a otočení skóre ve prospěch asijských vicemistryň.

"Ani si nevzpomínám na takovou čtvrtinu a ani nechci," řekla pivotka Petra Kulichová. "Druhá čtvrtina nám moc nevyšla, chyběla spolupráce v obraně, Korejky byly hodně volné. Ve druhé půli už jsme to uklidnily, ale byl to velký boj, bylo to opravdu vyrovnané, ale nakonec jsme to nějak upachtily," hodnotila Jana Veselá, která byla s 10 body, 7 doskoky a 4 zisky jednou z nejlepších českých hráček.

Ve druhé půli se Češky v útoku zlepšily, zrychlily hru, zpřesnily kombinaci a především střelbu. Dotáhly se na jediný bod, ale získat znovu vedení se jim povedlo až osm minut před koncem.

Ze zápasu se stalo velké drama a ani jednomu z celků se nedařilo odskočit. Český výběr se musel v posledních dvou minutách obejít bez zkušené rozehrávačky Bartoňové, která se vyfaulovala. Do koncovky tým vedla v reprezentaci debutující Sedláková a náročný úkol zvládla.

Rozhodující úlohu ale měla pivotka Kulichová, která dala poslední čtyři body v koncovce a zajistila českému celku těsné vítězství.

Přípravný turnaj basketbalistek v Karlových Varech před MS:

ČR - Korea 57:53 (20:12, 23:31, 40:42)
Nejvíce bodů: Vítečková 14, Kulichová a Veselá po 10, Elhotová 9 - Kim Čung Un 16, Pon Jonha 12. Fauly: 12:17. Trestné hody: 9/4 - 4/4. Trojky 1:7.