Ve své kvalifikační skupině za sebou nechali Černou Horu, kterou jednoznačně přehráli 30:25, i giganta Německo, jenž bude na šampionátu chybět. Poslední skončil Izrael.

V brněnské hale ve Vodově ulici se domácí tým do Balkánců zakousl od první minuty. K jistotě totiž potřeboval vyhrát a sebedůvěru budoval hned od úvodu. Bývalou jugoslávskou republiku svými zákroky ničila mrštná „berlínská liška" Petr Štochl v brance.

Těžko ale vyzdvihnout jednotlivce. Černohorci se nemohli prosadit proti urostlé české defenzivě, sami byli v obraně poněkud laxní. Však také měli jistotu postupu v kapse. Trenéři reprezentace navíc jejich hru rozebrali do posledního detailu.

Na palubovce se objevil i jeden z nejlepších světových hráčů Filip Jícha. Jenže jeho tým hrál v takové pohodě, že nemusel podat desetibrankový výkon jako v dubnovém duelu s Němci. Pět minut před koncem zápasu už mohli diváci v klidu rozvinout mexické vlny.

Evropský šampionát pořádá v polovině ledna příštího roku Dánsko.

Kvalifikace o postup na ME házenkářů v Brně:

Česká republika - Černá Hora 30:25 (16:9)
Sestava a branky ČR: Štochl, Mrkva - Babák, Bečvář 3, Horák 3, Hrstka 3, Jícha 10/3, Juříček 2, Jurka 1, Kasal 1, Kubeš, Motl, Mráz 1, Sobol 1, Stržínek 5, Šulc.
Rozhodčí: Dobrovits, Tajok (oba Maď.). Sedmimetrové hody: 4/3 - 4/1. Vyloučení: 5:5.

Aschaffenburg: Německo - Izrael 38:19 (21:12)