Do dějiště MS přicestoval dřív než ostatní Dostál. „Trošku jsem se bál časového posunu. Proto jsem se rozhodl přiletět s předstihem a poslední dolaďovací tréninky jsme nechali až přímo sem. Jezdím rychlé časy a jsem z toho nadšený. Dalším plusem je to, že nejsem tak nervózní jako před olympiádou. Přistupuju k tomu s větším nadhledem a vypadá, že i to by mohla být dobrá cesta,“ přeje si čtyřnásobný olympijský medailista, který bude v Halifaxu od středy závodit na tratích 500 a 1000 metrů.

Fuksa ještě stihl titul v Račicích

Řada českých reprezentantů se rozhodlo ještě před odletem startovat na mistrovství ČR. Jedním z nich byl i kanoista Martin Fuksa, který si v Račicích zajel pětistovku. „Chtěl jsem si vyzkoušet závodní tempo a snažil se vydat, aby to byl kvalitní závod. Forma se stupňuje. Doufám, že z Kanady přivezu nějakou medaili. Samozřejmě bych chtěl vyhrát, to si přeje snad každý. Ale věřím, že když budu mít z jízd dobrý pocit, tak můžu stát na stupních hodně vysoko,“ přál si.

Martin Fuksa
V Kanadě měl taťka bronz a Doktor vyhrál. Rád bych na to navázal, říká Fuksa

O co nejlepší výsledek budou chtít v Dartmouthu, který leží poblíž Halifaxu, zabojovat i deblkanoisté Antonín Hrabal s Jiřím Zalubilem. „Určitě bychom se rádi na obou tratích dostali do velkého finále, to by bylo naprosto skvělé,“ uvedl Hrabal.

Budou závodit s pokorou

„Budeme závodit s pokorou. Snahou bude podávat maximální výkony a uvidíme, na jaké umístění to bude stačit,“ doplnil Zalubil.

„Kromě toho, že se jedná o absolutní vrchol sezony, nastíní šampionát také šance pro kvalifikaci na pařížskou olympiádu, která se jede už za rok při mistrovství světa v Duisburgu,“ upozorňuje šéftrenér reprezentace Pavel Hottmar.

Josef Dostál
Změna kouče po deseti letech. Dostál se domluvil s bývalým tréninkovým parťákem

„Tradičně můžeme očekávat top výkony od Josefa Dostála a Martina Fuksy, také na olympijském čtyřkajaku a deblkajaku máme špičkové závodníky. Ve většině ostatních disciplínách nás reprezentují sportovci ve věku 21 až 24 let, kteří se zlepšují a jejichž top výkony přijdou teprve v dalších letech,“ dodává.

Dostál může na MS získat medaile číslo 11 a 12

Josef Dostál myslí před rozjížďkami vysoko. „Rád bych přidal jedenáctou medaili, a když všechno klapne, tak může být i dvanáctá,” hlásí z Kanady. Program ale bude náročný. „Budu mít vždy dva závody v jeden den s tím, že starty případných finále budou od sebe vzdáleny pouhou hodinu,“ říká. „Na pětistovku se moc těším, protože jsem ji na šampionátu jel naposledy v roce 2018,“ pokračuje.
Náročný program si chce vyzkoušet i s vyhlídkami na OH 2024 v Paříži. „Každopádně jakýkoliv úspěch bude senzační,” dodává devětadvacetiletý reprezentant, který tentokrát nebude závodit v deblu s dlouholetým parťákem Radkem Šloufem. Ten však figuruje v sestavě K4.