V kasárnách Dědice ve Vyškově nechybí například oštěpaři Barbora Špotáková, Jakub Vadlejch a Vítězslav Veselý, sprinter Pavel Maslák, kanoista Martin Fuksa či kajakář Josef Dostál. Celkem se výcviku zúčastní přes dvě desítky sportovců.

Nikola Ogrodníková
Hnus, zábava. Ogrodníková o smolné sezoně i myšlenkách na další medaili

Olympionici si na trenažeru vyzkoušeli, jak se jezdí s bojovým vozidlem Pandur. „Zážitek to byl bezvadný,“ prozradil kajakář, který na nedávných OH v Tokiu vybojoval bronz na deblu s Radkem Šloufem. „Bylo zajímavé vyzkoušet si zaměřování cíle, pálit na pěší i pohybující se cíle.“

Vojáci Dukly absolvovali pod vedením vyškovských instruktorů kromě jiného i nácvik technik boje v zastavěné oblasti. Vyzkoušeli si topografickou přípravou se zaměřením na orientaci v terénu podle mapy a v plánu měli i pětikilometrový noční přesun v terénu s mapou a se zátěží.

Sestava stříbrné párové čtyřky.
Příbřežní veslování. Česká párovka vylovila z Atlantiku stříbro

Trojnásobná olympijská medailistka se objevila při střelbě na simulátoru. „Spíš jsem zvyklá na reálnou střelbu. Na druhou stranu jsem si to ale ještě nikdy nezkoušela,“ přiznala Špotáková, která je pravidelnou účastnicí armádních výcviků a na vojáky nedá nikdy dopustit.