„Ráno ale nebyly podmínky úplně ideální. Foukalo to a hladina kanálu byla pěkně vzedmutá. Dokonce jsem uvažoval, že si vezmu speciální loď na vlny. Pak se ale vítr uklidnil a lehlo si to,“ říkal dvoumetrový obr.

Premiéru na MS si na deblkanoi odbyli bratři Fuksovi. S nabušenými Číňany a rychlými Kubánci se nechtěli za každou poměřovat. Spokojili se s třetím místem. „Těžko říct, jestli bychom se s nimi dokázali udržet. Nemělo ale cenu s nimi závodit. Máťa má tady ještě singl,“ říkal na háčku pádlující benjamínek Petr.

„Řekli jsme si, že s nimi zkusíme jet co nejdýl. Když jsem ale v druhé půlce trati viděl, že jsme jasně třetí, nemělo význam se někam hnát. Na první dvě lodě jsme určitě neměli. Naplno pojedeme až v semifinále,“ doplnil ho ostřílený Martin, jehož čeká v pátek ráno rozjížďka singlu a v podvečer směrem k OH velice důležité semifinále deblu.

I když Dostálovo vítězství vypadalo jasně, nešlo o žádnou pohodlnou projížďku. „To rozhodně ne. Věděl jsem, že musím jet rychle, abych dostal dobré semifinále. První dvěstěpadesátka musela být hluboko pod padesát sekund,“ vykládal Dostál, který si pochvaluje, že tentokrát vynechal neolympijskou pětistovku a naopak se pokusí na deblu s Radkem Šloufem vybojovat účast v Tokiu.

„Na pětistovce bych měl šanci na medaili, ale s Radkem máme větší cíle. Deblkajak je pro mě příjemné zpestření, ale směřujeme k postupu na olympiádu,“ poznamenal mistr světa z roku 2014. Podobně jako Martin Fuksa má v pátek perný den. Hned po ránu nastoupí poprvé s parťákem na deblkajaku a v úplném závěru programu pojede semifinále.