„Ministerstvo zemědělství uvítalo ukončení mnohaletého konkurzu státního podniku, který byl vyhlášen na základě předlužení chuchelského areálu. Rozhodl jsem, že státní majetek v rámci dostihového závodiště nerozprodáme, a to s ohledem na jeho rozsah a význam pro pořádání dostihů v hlavním městě. Chceme vytvořit takové podmínky, aby mohli areál dostihového sportoviště využívat i budoucí generace,“ uvedl ministr Jurečka.

Velká Chuchle. Ilustrační foto.
Do Chuchle tentokrát na překážky

Historie chuchelského závodiště 

První koňské dostihy na chuchelské dráze se uskutečnily v roce 1906 a pořádal je Český závodní spolek. Při organizaci dostihů, sehrál důležitou úlohu Jockey Club. Po roce 1950 se dostihy odehrávaly za pořadatelství státní organizace.

V 90. letech byly na část areálu vzneseny restituční nároky. Areál byl ovšem předlužen a to pak vedlo k vyhlášení konkurzu. V případě státního podniku Dostihové závodiště Praha byl konkurz ukončen v roce 2016. Část areálu získal Jockey Club ČR, přesněji nástupnické společnosti, které zajišťují pořádání dostihů ve Velké Chuchli.  

V Memoriálu profesora Michala finišovali bok po boku vítězný Mamadysh (číslo 7) se Zockem. Oba budou patřit k favoritům i Velké jarní ceny.
Chuchle zažije v neděli první vrchol sezony. Poběží se Velká jarní cena