Jeho start je zajímavý i proto, že poprvé půjde vytrvaleckou distanci (2200 metrů). Zatím se prosadil v kratších dostizích. Pokud se ale ukáže, že má vytrvalecké schopnosti, stane se zřejmě spolufavoritem derby. V předběžných kursech sázkové kanceláře Tipsport je na tom zatím lépe slovenský Opasan (2,85:1), Rate je druhý (3,5:1).

„Vše nasvědčuje tomu, že můj svěřenec má na to, prosadit se i v delších dostizích a věřím, že to v sobotu potvrdí. Je v naprostém pořádku,“ poznamenal trenér Čestmír Olehla, jehož svěřenec vyhrál v červnu Velkou jarní cenu.

Rate již dekorovaný vítěznou dekou za výhru ve Velké jarní ceně.
Velká jarní cena? Parádní neděli stáje Pegas korunoval Rate

Velká červnová cena je sice důležitou zkouškou, nicméně se traduje, že jeho vítěz se málokdy prosadí na nejvyšší umístění v Českém derby. Řada výjimek však ukázala, že to neplatí vždy.

Troop Commander, považovaný mnohými za „černého koně derby“ dal přednost startu v neděli v Bratislavě, kde se zúčastní tamní Velké jarní ceny.

Odpoledne se začíná ve Velké Chuchli ve 14 hodin a program obsahuje devět dostihů. Zaujme především Cena Nory Jeane určená pro klisny, kde v poli sedmi startujících je favoritkou Tularka s žokejem Davidem Liškou (2:1).

Pokud do Chuchle budete chtít přijít i v neděli, můžete navštívit klusácké odpoledne, které začíná ve 14.00 a jehož vrcholem bude také generálka na derby.

Český žokej Filip Minařík
Český rekordman Minařík zůstává v péči lékařů. Po těžkém pádu je v umělém spánku