Největší dostihová událost, tou je už od roku 1874 Velká pardubická. Tento závod přežil války, přežil komunismus a přežije i mnoho dalších událostí. Nejprestižní závod koní na území střední Evropy se však může pochlubit nejen přehlídkou těch nejlepších závodníků.

Od pradávna je považován také za módní akci, který nemá ve sportovním odvětví obdoby. S nadsázkou se dá říct, že televizní kamery nevědí, zda mají mířit více na závodní pole, či diváky. 

131. ročník Velké Pardubické
KVÍZ: Dostihový svátek je tu. Co víte o historii legendární Velké Pardubické?

Důkazem, že se Velká pardubická řadí mezi sportovní módní události roku, je i fakt, že jedna z nejprestižnějších českých módních návrhářek ukázala speciální dress code právě pro velký dostihový pardubický den.

Řeč je samozřejmě o Beátě Rajské. Ta se spojila s hlavním sponzorem celého závodu, tedy Slavia pojišťovnou, a ukázala, jak by se měli návštěvníci obléct. 

Módní přehlídka Beáty Rajské k Velké pardubické:

„Když mě oslovila Slavia pojišťovna s přípravou mini přehlídky s tématem dostihového dress codu Velké pardubické, byla jsem za to ráda, protože Pardubická má svoji tradici a historii a bude fajn, když i dress code bude odpovídat tomu, co pro Českou republiku tato významná událost znamená,“" potěšilo světoznámou módní návrhářku.