Machačová dnes nestačila na Gannu Solovejovou z Ukrajiny a Rakušanku Verenu Eberhardtovou. Těsně pod stupni vítězů skončili Češi v týmovém sprintu: Tomáš Bábek, Pavel Kelemen a Martin Čechman prohráli jízdu o bronz s Velkou Británií.

Machačová se před začátkem dráhové části her představila i na silnici a hned ve svém prvním startu na velodromu potvrdila, že je ve formě. Po časovce přitom uvedla, že moc nepočítá, že by byla schopná s nejlepšími závodit. Bodovačka jí ale vyšla. "Původně jsem měla v plánu závodit druhou půlku a v první pošetřit síly, ale závod se nevyvíjel tak, jak bych chtěla. Začala jsem závodit dříve a v závěru chyběly síly, ale vychytala jsem ten nejlepší moment na únik," řekla Machačová, které se hned v úvodu podařilo získat kolo náskoku.

Česká střelkyně Nikola Mazurová na Evropských hrách v Minsku.
Střelkyně Mazurová bere druhou medaili. Na Evropských hrách má stříbro i Nýdrle


Poté se snažila kontrolovat klíčové soupeřky a své postavení, ale v cíli nakonec netušila, jak dopadla. "Myslela jsem, že jsem pátá," přiznala s úsměvem cyklistka. "A jestli jsem se dobře rozjela na silnici? Asi jo," řekla Machačová.


Česká výprava má po středečním medailovém půstu na kontě deset cenných kovů, o tři víc než na předchozích premiérových Evropských hrách před čtyřmi roky v Baku. Z toho se střelci zasloužili o šest, Nýdrle a Mazurová se postarali po zlatu brokaře Davida Kosteleckého o druhý nejlepší výsledek.

Střelkyně Nikola Mazurová.
Mysleli jsme, že malorážku střílet nebudu, přiznala stříbrná Mazurová