Uspěla i Kateřina Siniaková, která v souboji českých tenistek přetlačila Marii Bouzkovou 6:0, 4:6 a 6:2. Její další soupeřkou bude turnajová devětadvacítka Veronika Kuděrmětovová z Ruska.

S pařížským grandslamem se rozloučil jediný český zástupce ve dvouhře mužů Jiří Veselý po prohře s třiadvacátým nasazeným Karenem Chačanovem z Ruska 1:6, 2:6 a 3:6. V úvodním kole skončil také Rakušan Dominic Thiem.

Matyáš Černý je tenisovým odchovancem klubu TK Slovanka Česká Lípa.
Rozhodl se pro tenis. Trenér říkal, že do míče umí kopat každý, říká Černý

Kvitová porazila Minnenovou hladce v prvním kole Australian Open, ale tentokrát se na dvorci Suzanne Lenglenové dlouho trápila. Od prvních výměn hodně kazila a v setu se držela zuby nehty. Za stavu 4:5 sice nenechala soupeřku dopodávat, ale ve zkrácené sadě udělala od stavu 3:4 dvě dvojchyby a o set přišla.

Ve druhém setu česká tenistka výborně podávala, čtyřikrát neztratila při svém servisu ani fiftýn, ale když mohla sadu za stavu 5:4 dopodávat, tak selhala. Vzápětí za stavu 5:6 čelila vyřazení, při mečbolu ale trefila vítězný křížný bekhend. "Nepřemýšlela jsme nad tím, že to je mečbol. Dala jsem vítězný míč, což bylo v té chvíli skvělé," řekla na tiskové konferenci. V tie-breaku proměnila setbol po ráně z forhendu, po kterém míč "olízl" lajnu, což potvrdil hlavní rozhodčí.

Barbora Krejčíková.
Dokázala to! Krejčíková dosáhla na premiérový titul na okruhu WTA

Třetí set už patřil loňské semifinalistce turnaje, rychle vedla 5:0 a Belgičanka při svém podání odvrátila "kanára". Kvitová, která dala 43 vítězných míčů a udělala 44 chyb (z toho 11 dvojchyb), poté zápas ukončila a zvedla ruce vysoko do vzduchu. Ve druhém kole se střetne s Ruskou Jelenou Vesninovou.

"Ona hrála velmi dobře, má dobrou hru na antuku a z mé strany to nebylo od začátku dobré. Trápila jsem se, špatně podávala, dělala dvojchyby a necítila se nejlíp. Nebojovala jsem jen s ní, ale i sama se sebou. Jsem ráda, že jsem na konci vyhrála nad ní i nad sebou," řekla Kvitová.

Veselý prohrál s Chačanovem na Roland Garros i loni, ale tehdy ve druhém kole kladl soupeři mnohem větší odpor. Tentokrát ztratil šestkrát podání a na Rusa nestačil. "Dojem mám hrozný, od začátku do konce jsem byl jasně horší. Víceméně to bylo na jednu bránu," řekl Veselý.

Současná česká mužská jednička prodělala koncem března po turnaji v Montpellier koronavirus a měsíc se dávala dohromady. "Chybí mi turnaje, zápasy, vítězství, víceméně úplně všechno. Zas se bohužel plácám v krizi a hledám cestu ven," uvedl Veselý a s nadějí vyhlíží turnaje na trávě.