Trenér Lubor Blažek tentokrát nasadil téměř totožnou sestavu, kterou měl k dispozici na loňském mistrovství Evropy. V první čtvrtině hrála klíčovou roli Vítečková, jež devíti body pomohla získat náskok, který postupně narůstal.

"Pozitivy byla kvalitní hra v obraně ve druhém poločase, občas přechod do rychlého protiútoku. A když hráčky nezapomenou kombinaci ve hře pět na pět, je vidět, že systém naší hry funguje," hodnotil Blažek. "Pozitivní je i chuť do hry. Holky to baví a to bych byl rád, aby ten letošní rok takový byl," dodal.

Výrazněji však až ve druhé půli, ve které Češky zlepšily všechny parametry své hry a druhou dvacetiminutovku vyhrály v poměru 43:13. V první půlce naopak měly trochu problémy pod košem, když výrazně menším soupeřkám dovolily 16 útočných doskoků. Mosambičanky to však nedokázaly využít. To Češky trestaly ztráty soupeřek, z čehož vytěžily hned 30 bodů.

Vedle Vítečkové velmi dobré utkání odehrála i klíčová rozehrávačka Kateřina Bartoňová, která k devíti bodům přidala i sedm doskoků a šest asistencí.

"Výsledek vůbec nehodnotím. Spíše mě překvapují okamžiky, kdy s hrou ztrácíme kontakt, necháme se tvrdostí soupeře vyvést z tempa a vršíme chybu za chybou. Celkově je ale pravda, že trénujeme dopoledne i odpoledne dvě hodiny a večer střílíme, čili únava týmu tady je. Přesto se nám podařilo najít sestavu a způsob hry v obraně, abychom jejich agresivitě ve hře jedna na jednu čelili," doplnil trenér Blažek.

Reprezentantky budou v přípravě na MS pokračovat příští týden v Karlových Varech, kde je čeká turnaj za účasti Koreje, Srbska a Kanady.

Přípravné utkání basketbalistek před MS v Trutnově:

ČR - Mosambik 91:42 (25:14, 48:29, 65:37)
Nejvíce bodů: Vítečková 20, Hindráková 12, Hanušová 11, Bartoňová 9 - Ngulelaová 10, Gimová a Cossaová po 6. Fauly: 13:21. Trestné hody: 25/15 - 11/8. Trojky: 4:6.