Tyto, a mnohé další úspěchy se povedly i díky přispění ředitele ASC Dukla Jaroslava Priščáka. Od roku 2001, co Dukle šéfuje, přivezli dukláci z OH 33 medailí z celkových 66 získaných českými olympioniky. Ředitel - v tuto chvíli plukovník - by však měl koncem února ve funkci skončit. Vyprší mu smlouva s armádou.

Jenže podle některých sportovců i funkcionářů jde o poněkud zvláštní krok uprostřed rozdělané práce. Olympijské hry v Tokiu totiž začínají 24. července.

Bývalý úspěšný trojskokan momentálně čerpá dovolenou, ale zarážející je na celé věci i fakt, že dva týdny před Priščákovým odchodem Ministerstvo obrany ČR neoznámilo jméno jeho nástupce.

Ministerstvo mlčí

V ASC Dukla se tak momentálně neví, jestli na jeho místo přijde někdo nový. Nabízí se i varianta, kterou kvůli přípravě na Tokio podporují sportovci i reprezentační trenéři, aby dosavadní ředitel zůstal ve funkci do konce roku „bez uniformy“.

To ale nikdo nepotvrdil ani nevyvrátil a konkrétní stanovisko ministerstva se během tohoto týdne nepodařilo získat. V této situaci Priščák dostal vyznamenání od hlavy státu a vrchního velitele ozbrojených sil ČR, prezidenta Miloše Zemana.

Osmnáctileté ředitelování ocenil udělením pamětního listu, které mu předal brigádní generál Jan Kaše. „Moc si toho vážím a chápu to jako ocenění nejen mé práce, ale i všech zaměstnanců ASC Dukla, sportovců, trenérů, servismanů, fyzioterapeutů. Měl jsem vždycky obrovskou radost, když se našim sportovcům něco povedlo,“ prohlásil Priščák.

Bude pamětní list tečkou za érou úspěšného funkcionáře?