Během zápasu se hned devětkrát vystřídaly oba celky ve vedení. Závěr patřil Oklahomě, která poslední čtvrtinu ovládla poměrem 31:19. Thunder k výhře dovedl Kevin Durant, který v posledních třech minutách nastřílel osm ze svých 24 bodů.

"To jsou výjimeční hráči. I když mají průměrný zápas, tak vám v posledních minutách mohou vyhrát zápas," řekl kouč Oklahomy Scott Brooks.

V dresu Thunder přidal 21 bodů Serge Ibaka, Russell Westbrook se střelecky protrápil k 16 bodům, ale zaznamenal 12 asistencí. "Kluci hráli dobře," chválil spoluhráče Durant. "Ode mě to byl lajdácký zápas, nemůžu mít šest ztrát. Musím hrát líp," uvedl trojnásobný nejlepší střelec NBA.

Chicagu nestačilo 27 bodů Luola Denga, ani 20 bodů Ripa Hamiltona. Náhradníci Oklahomy přestříleli své protivníky 29:14.

V druhém čtvrtečním utkání Los Angeles Clippers zvítězili v Portlandu 103:90 po předchozích šesti nezdarech v tamní Rose Garden. Hosté od začátku šli jasně za přerušením černé série a v první půli vedli až o 25 bodů. Jenže z jasného zápasu se na chvíli stalo drama, když se domácím podařilo v úvodu poslední části snížit na 82:86. Poté se však Clippers probudili a více Portlandu nedovolili.

Clippers střelecky táhl náhradník Jamal Crawford s 25 body. Chris Paul a DeAndre Jordan dali po 21 bodech. Blake Griffin doskočil 10 míčů, ale vstřelil jen sedm bodů. Nejlepším střelcem domácích byl Nicolas Batum s 23 body. Clippers předčili soupeře na doskoku poměrem 44:31.

NBA: Chicago - Oklahoma City 91:97, Portland - LA Clippers 90:103.