Začalo tak nevinně. Společnost Meta Marka Zuckerberga vypustila do éteru zprávu, že vyvíjí sociální síť, která by mohla konkurovat Twitteru Elona Muska. Ten zareagoval nečekaně. „Jsem pro náš zápas v kleci, pokud je pro také on,“ naťukal na svůj Twitter spoluzakladatel a šéf společnosti Tesla.

Šéf Mety na nic nečekal. „Pošlete mi polohu,“ reagoval Zuckerberg na tweet Muska. „Vegaský oktagon,“ odpověděl šéf Twitteru. „Jestli to myslí vážně, tak jdeme na to,“ kývl na souboj Musk.

Zápasník UFC Conor McGregor
Proč se nechají mlátit? Šéf UFC White reaguje na McGregora, který sejmul maskota

Jen slovní přestřelka dvou výstředních miliardářů? Kdepak. Z tohohle vtípku se podle všeho vyklubala seriózní záležitost. BBC získalo vyjádření mluvčího Mety, pod kterou spadají sociální sítě Facebook a Instagram, že to Zuckerberg myslí s bitkou vážně.

Chvat zvaný ‚Mrož‘

Devětatřicetiletý Zuckerberg se bojovným sportům věnuje a na sítích se chlubí svými svaly. Padesátník Musk se mezitím snažil svého o více než deset let mladšího rivala zastrašit.

„Mám skvělý chvat, kterému říkám ‚Mrož‘, kdy si prostě lehnu na soupeře a nic nedělám,“ tweetoval. Pak ale přiznal, že moc neposiluje: „Téměř nikdy necvičím, kromě toho, že zvedám své děti a házím je do vzduchu.“

Ovšem není jasné, zda mohou být brány vážně tweety Muska a k boji v kleci mezi dvěma technologickými titány skutečně dojde. Každopádně svět se slovní přestřelkou vizionářů baví a doufá, že se bizarní rvačka ve stylu Clash of the Stars přece jen uskuteční.