"Všechno proběhlo v pořádku. Nejdůležitější je, že se podařilo vrátit všechny kosti do správné polohy tak, jak byly. V lokti nemá ani žádné úlomky kostí," řekl pro server Motorsport.com ortoped ze specializované kliniky v Indianapolisu Tim Weber, který Engeho v pátek operoval. Ostatní zranění nepotřebovala podle něj chirurgický zákrok a budou se hojit přirozeným procesem.

Enge si při nárazu do betonové zdi poranil ještě kotník, zlomil dvě žebra a natrhnul plíci. Kvůli ní nemohl do Indianapolisu za lékařskými experty letět, ale musel absolvovat 2000 kilometrů dlouhou cestu autem s dohledem zdravotníků. Po operaci by mohl už v neděli opustit nemocnici. "Zhruba za dva týdny přijde na vyndání stehů," upřesnil Weber.

Podle něj operovaný loket nezabrání Engemu v pokračování kariéry, jezdec by se mohl vrátit za volant závodního Ferrari týmu Petersen Motorsports/White Lighting v sérii ALMS na začátku července v Lime Rock Parku. Slavná čtyřiadvacetihodinovka v Le Mans a Engeho nejoblíbenější závod se jede v polovině června.

"Uvidíme, jak se to bude hojit. Jeho návrat bude záležet na tom, za jak dlouho se mu vrátí do ruky pohyblivost a budou zase v pořádku reflexy. Pak ho začneme připravovat na motokáry," nastínil Weber, který po vyndání stehů předepíše Engemu i program rehabilitace.