V čem iniciativa spočívá? Vybrané hráčky a hráči si během finále Ligy národů (25. - 27. 6.) obléknou speciální edici dresů s vlastním jménem a jménem hráče opačného pohlaví. Páry budou mít na zádech i stejné číslo.

Mezi prvními vyslanci kampaně jsou Američanka Lauren Carliniová a Argentinec Facundo Conte, Ruska Natalia Goncharovová a Wallace de Souza z Brazílie, a Eda Erdemová z Turecka a Nimir Abdel-Aziz z Nizozemska.

Prosazování rovnosti

„Volejbalový svět je hrdý na to, že je předním zastáncem prosazování rovnosti žen a mužů ve sportu. Rovnost pohlaví a inkluze jsou součástí volejbalové DNA a my vždy odmítneme přijmout status quo,“ uvedl generální ředitel světového volejbalu Finn Taylor při zahájení kampaně.

Upozornil na to, že na rozdíl od jiných portů, ve volejbale existuje genderová vyváženost. Ve všech hlavních soutěžích jsou zajištěny stejné prize money a formáty zápasů.

„Volejbal je sport, kde na mezinárodní úrovni soutěží ženy a muži za rovných podmínek, s rovnými příležitostmi, stejnou mzdou a stejnou pozorností,“ zdůraznil Taylor.

„Zahájením kampaně Equal Jersey se snažíme předvést, že volejbal je univerzální. Sbližuje lidi, hráče a fanoušky povzbuzuje pro všechny a prosazuje rovnost, rozmanitost a začlenění jako neomezenou sílu,“ dodal první muž volejbalu.