Sedláček zažívá životní sezónu. Jako první český šipkař získal profesionální kartu šipkařské organizace PDC, s níž se může dva roky účastnit turnajů této prestižní organizace. A zatím ukazuje, že není majitelem karty náhodou.

Na prvních dvou turnajích sice skončil hned v prvním kole, už na tom třetím ale prošel až do kola třetího. A ve Wiganu o sobě dal naplno pořádně vědět. Velké drama zažil už v prvním dějství, když přehrál Matta Clarka 6:5, druhé kolo pak před něj postavilo jednu z největších možných výzev.

Stanul proti Robu Crossovi, který před dvěma lety vyhrál mistrovství světa. Světové čtyřky se ale ani v nejmenším nezalekl a poslal ji po stejném výsledku jako proti Clarkovi domů.

Další známé jméno mu los přisoudil v kole třetím. Luke Humphries mohl ale maximálně tak přihlížet šipkařskému umění českého borce, když si proti němu neuhrál takřka vůbec nic a prohrál 0:6.

Odměnou za postup dál bylo Sedláčkovi utkání proti úřadujícímu mistrovi světa Peteru Wrightovi. Český hráč dokonce superfavorita zaskočil skvělým úvodem, kdy se dostal do vedení 3:1, Wright ale dokázal duel otočit a nakonec vyhrát 6:4.