Svěřenec trenéra Pavla Tůmy ze stáje dr. Charvát měl v sedle žokeje Jan Vernera. Tato trojice tak na závodišti ve Velké Chuchli obhájila loňský triumf s Be Masterem. „Kdybych měl srovnat obě vítězství, bylo by to dost obtížné. Loni jsem si vytvořil dobrou pozici a pak zaútočil,“ říkal Pavel Verner.

Tentokrát měl od trenéra pokyn zůstat na poslední pozici a teprve pak vyrazit dopředu. „I když to jednu chvíli vypadalo, že vzdálenost mezi námi a vedoucím koněm je propastná, nenechal jsem vyprovokovat. Koneckonců trenér říkal, že když se tato taktika nepovede, tak to půjde na jeho triko,“ usmíval se Verner.

„V šampionátu se mi povedlo posunout na dostřel vedoucího Adama Floriana, ale v pondělí ve Slušovicích nestartuji, a tak na konečné pořadí nebudu mít vliv,“ dodal.

Běloušům kraloval Res Judicata

Z dalšího programu zaujala Cena běloušů na 1600 metrů, která se konala po třinácté a mají do ní přístup - jak název napovídá - jen koně bílé barvy. Dominoval čtyřletý Res Judicata, také svěřenec trenéra Pavla Tůmy ze stáje dr. Charvát.

V sedle měl ovšem žokeje Jiřího Chaloupku, který měl velmi úspěšný den, když se mu podařilo dosáhnout na devátý hattrick v kariéře. Navíc Res Judicata zaběhl rekord dostihu 1:38,72 min. „Jsem spokojený. Takový den se podaří málokdy,“ poznamenal Chaloupka.