Jako nejmladší tento milník překonal ve třiadvaceti letech a sedmi měsících Švéd Björn Borg, Jimmy Connors byl jen o čtyři měsíce starší. Dalším legendám Johnu McEnroeovi a Ivanu Lendlovi bylo pětadvacet.

Rekordmanem v počtu získaných titulů je Connors, který hrál bezmála do čtyřiceti a triumfoval na 109 podnicích. Na tento rekord Federer však nepomýšlí. "To je příliš daleko, nejsem ani v polovině. V době, kdy ještě Connors hrál, byly jiné turnaje. Nechci tvrdit, že je bylo jednodušší vyhrát, ale možná hráli také víc turnajů než já," řekl Federer po nedělním triumfu v Cincinnati.

Bilance švýcarského tenisty je impozantní také díky tomu, že polovinu svých titulů nasbíral na grandslamech a na elitních turnajích série Masters. Se čtrnácti trofejemi z turnajů Masters zaostává jen o tři tituly za rekordní bilancí Američana Andre Agassiho. Švýcar se ale nehodlá na okruhu ATP objevovat častěji než dosud. "Jen se snažím mít stabilní sezonu se spoustou titulů, kolik jen je možné, a chci se soustředit na grandslamy a sérii Masters," vysvětlil jedenáctinásobný grandslamový šampion.

Triumf v Cincinnati mu dodal sebevědomí před grandslamovým US Open, které v New Yorku začíná příští týden. Cesta k vítězství však nebyla jednoduchá, v průběhu turnaje musel tři sety bojovat se Španělem Nicolasem Almagrem a v semifinále dokonce odvracel mečbol Lleytonu Hewittovi z Austrálie. Finále s domácím Jamesem Blakem už vyhrál hladce 6:1 a 6:4 a pochvaloval si, že prožil zatím svou nejlepší letní sezonu.

V Montrealu prohrál až ve finále se Srbem Novakem Djokovičem. "V minulosti jsem vyhrál turnaj a pak jsem prohrál v prvním nebo ve druhém kole, nebo jsem nehrál a vyhrál až v Cincinnati. Takže tohle je nejlepší série výsledků, jakou jsem kdy měl. Věřím si, budu na US Open v pohodě," dodal Federer, jenž bude na newyorských dvorcích útočit na čtvrtý triumf za sebou.