Fenerbahce zvládlo drama s Realem Madrid, Veselý přispěl 11 body

Istanbul - Basketbalisté Fenerbahce Istanbul v Evropské lize vyhráli potřetí za sebou, když doma ve velkém dramatu udolali Real Madrid 78:77 díky trestnému hodu dvě vteřiny před koncem. Český reprezentant Jan Veselý se na výhře podílel 11 body, třemi doskoky a dvěma asistencemi. Fenerbahce se sedmou výhrou v sezoně dotáhlo na druhý Real.

1.12.2016 AKTUALIZOVÁNO 1.12.2016

Jan VeselýFoto: čtk

Turecký celek hrající bez dvou zraněných opor Bogdana Bogdanoviče a Pera Antiče začal dobře a v první čtvrtině si udržoval vedení. Jenže ve druhé části se Real zlepšil, zejména díky Othellu Hunterovi se dostal do vedení a získal mírně navrch.

V poslední čtvrtině se strhla velká přestřelka zpoza trojkového oblouku a za čtyři minuty padlo hned sedm tříbodových košů. Rozstřílel se zejména hostující Anthony Randolph, který využil toho, že v tu chvíli nebyl na hřišti Veselý a obrana domácí ho nechávala volného. Celkem dal ve čtvrté části 13 ze svých 16 bodů.

Půl minuty před koncem se po chybě Bobbyho Dixona dostal Real z trestných hodů do těsného vedení, ale Dixon chybu napravil a nájezdem srovnal. Realu následně nevyšel poslední útok, navíc při boji o doskok odpískali sudí přísný faul na nejlepšího střelce utkání Jamese Nunnallyho a ten trestným hodem rozhodl.

Evropská liga basketbalistů - 10. kolo:

Unics Kazaň - Milán 100:79, Fenerbahce Istanbul - Real Madrid 78:77 (za domácí Veselý 11 bodů, 3 doskoky, 2 asistence), Bamberg - CSKA Moskva 88:90, Maccabi Tel Aviv - Anadolu Efes Istanbul 77:86.

Politikou se dnes bavím, když už si ten cirkus platíme, říká herec Kňažko

Výstaviště ukazuje krásu minerálů z celého světa. Děti se naučí poznávat fosilie

Minerály z Pákistánu, Peru nebo třeba Mexika si nadšenci tento víkend prohlížejí na brněnském výstavišti. V pavilonu B začala v sobotu výstava Minerály Brno.

Jak dlouho trvá převod a na co si dát pozor

Důvody pro koupi či prodej domu mohou být různé. Na straně prodávající to může být potřeba likvidních prostředků či touha po lepším bydlení, na straně kupující se může jednat o čistě investiční počin, ve většině případů je nicméně koupě domu uskutečňována za účelem zajištění bytové potřeby rodiny. Pro obě strany je zásadní vědět, jak bude transakce dlouho trvat a s jak velkou časovou rezervou počítat.

Nepodléhejte panice, vyzval vůdčí politické strany německý prezident

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier varoval politické strany, které se snaží vytvořit novou vládní koalici pod vedením kancléřky Angely Merkelové, aby se nezabývaly panickými debatami o nových volbách.

Posádka ztracené argentinské ponorky zkusila navázat spojení

Posádka pohřešované argentinské ponorky, která se minulý týden ztratila v Atlantiku při cestě na svou domovskou základnu, se v sobotu poprvé od zmizení ponorky ozvala. Podle argentinského ministerstva obrany vyslala celkem sedm signálů v délce čtyř až 36 vteřin.