Už před týdnem porazili své soupeře a čekali, koho vyzvou ve finále. O tom se rozhodlo až ve čtvrtek večer. „Hroši budou těžcí. Pro nás bude klíčové najít recept na jejich nadhazovače a pohlídat si velice produktivní začátek lineupu,“ prohlásil Marek Malý, hrající kapitán Chomutova, který dříve táhla softbalová legenda Lubomír Vrbenský. Sám Malý potvrdil, že současný tým čerpá z hráčů, kteří byli ve své éře nejlepší. „Trvalo to několik let, než se tento tým vybudoval. Rádi bychom navázali na úspěchy předchozích generací,“ uvedl.

Hroši Havlíčkův Brod byli ve finále naposledy v roce 2018, kdy prohráli s pražským Tempem. Titul získali sezonu předtím. Současný celek táhne především reprezentační nadhazovač Michal Holobrádek a jeho důležitou součástí je také hostující legenda David Mertl. Právě on v nastavené směně závěrečného semifinále proti Žralokům trefil rozhodující homerun. „Odpaly za plot k play-off patří a většinou rozhodují. Důkazem byla tato série. Tentokrát jsme ho dali my. Věřil jsem si, že bod stáhnu. Že to dopadlo takto, byla třešnička na dortu,“ popsal Mertl.

Ve finále se střetne s Markem Malým, který za Chomutov úspěšně nadhazuje, ale také pálí. A rovněž umí homeruny. „Má teď formu. My do série půjdeme stejně jako do semifinále, které rozhodovaly maličkosti,“ mínil Holobrádek, který si moc uvědomuje sílu lineupu Chomutova. V podstatě každý může úspěšně odpálit. „Chomutov hraje letos pěkný a útočný softball, předpokládáme vyrovnanou sérii,“ doplnil Mertl.

První duel finále se uskuteční v sobotu od 14 hodin v Kadani, další následuje v neděli v Havlíčkově Brodu (15.30). Hrát se bude každý víkendový den, dokud někdo nevyhraje tři zápasy.