„Sama moc nevím, co se stalo. Myslela jsem si, že jsem zabrala o loď pádlem, a proto mi vyklouzlo. Z videa ale trenér usoudil, že jsem ho prostě zahodila. Ono to tak z videa vypadalo. Nedokážu to popsat, chtěla jsem si přehodit pádlo a najednou bylo pryč,“ kroutila hlavou.

První disciplínou na MS v Augsburgu byly týmové závody hlídek.
Svátek v Augsburgu. Čeští vodní slalomáři už přispěli k oslavě jedním vavřínem

„Zajet protivodu bez pádla se nepovedlo, a tak jsem se modlila, abych se nezvrhla. Hrozilo nebezpečí, že bych mohla z lodi a vykrysit (opustit loď – pozn.red.), protože eskymáka bez pádla neumím,“ vykládala závodnice Dukly Brandýs nad Labem.

Oprava byla s přehledem

Nakonec se jí pádlo do rukou vrátilo, což fanoušci kvitovali potleskem. „Takové situace mám nejradši. Vždycky udělám něco, co by nikdo nečekal, a diváci mě odmění. Ale bylo to příjemné, jsem ráda, že si užili a bojovali se mnou o přežití,“ pokračovala s úsměvem.

Nejdřív jí ale úplně do smíchu nebylo… „Ne, já to trochu tušila. Nejelo se mi úplně dobře a i kdyby se mi tohle nestalo, nejspíš by to na postup nestačilo,“ přemítala bronzová medailistka z letošního mistrovství Evropy, vítězka červnového závodu světového poháru v Troji.

Kanoistky obhájily titul mistryň světa, hlídka kajakářů dojela čtvrtá.
Zlatá obhajoba české hlídky. Kanoistky jsou ve slalomu opět mistryněmi světa

Oprava už proběhla bez nervů. „Spíš to bylo psychické drama se zkoncentrovat na jízdu. Nervy pracovaly, nechtěla jsem skončit v kvalifikaci, to bylo by mi hrozně líto. Spíš jsem byla nervózní a bojovala před startem sama se sebou. Pak už jsem to sjela. Ne úplně dokonale, ale to opravdu nevadí, hlavně, že jsem v semifinále,“ líčila čtyřiadvacetiletá Tereza Fišerová s úlevou v hlase.

Teď už bude myslet na další program. I proto, že němečtí fanoušci v sobotu a v neděli zaplní tribuny do posledního místečka a vytvoří báječnou atmosféru. „Ani si neumím představit, kolik má přijít lidí. Myslím, že mě mezi nim úplně neuvidíte. Zavřu se do závodnického stanu a budu soustředit. Je o mně známo, že nejsem úplně kontaktní typ. Spíš takový introvert, ale na víkend se hrozně těším.“