Díky vítězství se také zároveň posunuli do čela průběžné klasifikace poté, co vítěz předchozí Valašské rallye a spolufavorit Karel Trněný tentokrát nedojel do cíle kvůli poruše. V Hustopečích i díky tomu skončil druhý Jan Kopecký. Pravidelný účastník mistrovství světa byl s vozem Škoda Fabia Kit Car o dvě a půl minuty pomalejší než vítěz, zatímco sám vydřel stříbrnou pozici před Vladimírem Barvíkem a jeho mitsubishi o desetinu sekundy.

Flídr rozhodl o vítězství až v dnešní druhé etapě. Po páteční noční části byl až čtvrtý se ztrátou dvanácti sekund na vedoucího Trněného, který startoval se stejným vozem. "Ztratil jsem zhruba dvacet sekund hned v první rychlostní zkoušce, když jsem vyjel mimo trať," řekl Flídr, který z deseti měřených testů nevyhrál kvůli zmíněné drobné kolizi pouze tu první.

Dnes od počátku útočil. Po třetí rychlostní zkoušce nazvané Němčická se těsně přiblížil k Trněnému a od "Hustopečské" erzety se už dostal do čela klasifikace. Cesta ke snadnému vítězství se mu pak otevřela v páté rychlostní zkoušce, kdy sto metrů po startu vypověděl Trněnému poslušnost jeho vůz. "Druhou polovinu soutěže jsem už mohl jet v naprosté pohodě a spíše jsem už jen bojoval s časem," poznamenal Flídr, který i tak neustále zvyšoval náskok na své pronásledovatele.

Za ním se ale odehrával tvrdý boj o druhé místo. V sedmé rychlostní zkoušce Barvík zboural plot a při kolizi ztratil půlminutu, což stačilo Kopeckému, aby se před něj dostal. Jenže v následující vložce měl Kopecký problém se svým strojem, byl o minutu pomalejší a opět se propadl na třetí místo. Návrat na ztracenou pozici mu přinesla razantní jízda v závěrečné erzetě. Seriál bude pokračovat 25. a 26. května třetím dílem, kterým bude Labská Trotina rallye.

 

Výsledky:

1. Flídr, Ehl (Škoda Octavia WRC) 1:11:56,3

2. Kopecký, Schovánek (Škoda Fabia Kit Car) +2:31,1

3. Barvík, Minářová +2:31,2

4. Semerád, Ceplecha +2:54,3

5. Volf, Rajnoha (všichni Mitsubishi Lancer EVO IX) +3:14,6

6. Peták, Joska (Renault Clio) +3:27,2

Průběžné pořadí (po 2 ze 6 soutěží):

1. Flídr 54, 2. Kopecký 43, 3. Trněný 30, 4. Peták 25, 5. Volf 24.