Zranění Denisy Ratajové, která si v utkání s Norskem natáhla stehenní sval, zamíchalo několika posty v české základní sestavě. Na její místo se do prvního útoku posunula Martina Řepková, tu ve druhé lajně nahradila Magdalena Plášková a ve třetí obranné dvojici doplnila Denisu Billou debutantka Vendula Beránková. Do branky se po jednozápasové pauze vrátila jednička Jana Christianová a v úvodní fázi si hned připsala dva důležité zákroky.

Na uklidňující první gól se čekalo skoro deset minut, než se v přesilovce nekompromisně prosadila Končíková. A hned z dalšího útoku už byl český náskok dvoubrankový, když již druhou asistenci Krupnové proměnila Kapcová. Stejná hráčka pak svým druhým gólem v řadě zvýšila na 3:0 a brankostroj favoritek zakončil úvodní třetinu na pohodovém stavu 5:0.

Druhá třetina se ale pod dojmem rozhodnutého zápasu Češkám moc nepovedla. Nejenže dovolily Polkám skórovat, ale celou prostřední část nakonec prohrály 1:2. Útlum pokračoval i na začátku posledního dějství, kdy se Polkám hned v první minutě povedlo snížit dokonce na 3:6, i díky střídajícím Zittové a Žurkové se ale česká hra přece jen zase zrychlila a svěřenkyně trenéra Janovského nakonec dovedly podle očekávání čtvrtfinále do vítězného konce 10:4.

Vilém Svoboda

Česko - Polsko 10:4 (5:0, 1:2, 4:2 )Branky a nahrávky: 10., 12. a 56. Kapcová (Krupnová, Čapková, Řepková), 9. a 56. Koníčková (Krupnová, Leierová), 16. Mlejnková (Plášková), 16. Enenkelová (Kubišová), 31. Urbánková (Plášková), 44. Jiráková (Řepková), 57. Plášková (Mlejnková)  - 25. Rogalaová (Piotrowská), 34. Fulaová (Mareková), 41. Raczkowská (Rogalaová), 56. Krzywaková. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0

Sestava ČeskaChristianová - Čapková, Jiráková - Řepková, Kapcová, Krupnová; Koníčková, Leierová - Plášková, Mlejnková, Urbánková; Beránková, Billá - Enenkelová, Kubišová, Bočanová, Příleská, Ratajová, Žurková, Zittová.