Na hřiště se ještě poprvé nedostala ani třetí česká lajna a favorizované Švédky už vedly. Hned ve 2. minutě se Wibronová obtočila kolem české branky a podle rozhodčích zasunula míček až za brankovou čáru. Následná opakovačka na kostce sice příliš jistě nepůsobila a početný český kotel to odměnil pískotem, ale gól platil.

Češky to nezlomilo a zejména brankářka Příleská, která dostala podruhé na šampionátu šanci, držela české naděje. Ve druhé půlce úvodní části už ale ani ona neodolala narůstajícímu švédskému náporu a po dvou dorážkách a jedné krásné kombinaci až do prázdné branky vedly hráčky Tre Kronor po první dvacetiminutovce 4:0.

V prostřední části přidaly Švédky další dvě přesné trefy a odskočily už na 0:6. Největší českou šanci nevyužila střídající Kubišová, která šla téměř od půlky hřiště sama na švédskou branku, ale nastřelia jen gólmanku soupeřek. Do třetí třetiny nahradila v české brance Příleskou Jana Christianová a inkasovala už pouze jednou. O čestný český úspěch se v závěru postarala po úniku Martina Řepková.

Turnaj tak české florbalistky zakončí stejně jako na posledních třech světových šampionátech zápasem o třetí místo se Švýcarskem. Uspět v něm dokázaly pouze v roce 2011 v St. Gallenu a byl z toho dosud jediný český bronz z MS. NV roce 2013 v Ostravě i předloni v Tampere se po těsných výhrách vždy radovaly Švýcarky.

Česko - Švédsko 1:7 (0:4, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 54. Řepková (Krupnová) -  14. a 20. Joelssonová (na obě Wibronová), 13. a 28. Bobergová (Steenová, Norstromová), 2. Wibronová (Krantzová), 27. Granstedtová (Wibronová), 58. Fjellstedtová (Norstromová). Vyloučení: 1:1. Bez využití.

Sestava Česka:Příleská - Čapková, Jiráková - Řepková, Kapcová, Krupnová; Koníčková, Leierová - Plášková, Mlejnková, Urbánková; Beránková, Billá - Enenkelová, Žurková, Bočanová

Christianová, Ratajová, Kubišová, Zittová

VILÉM SVOBODA