Již na začátku listopadu odtajnil Český florbal širší nominaci třiceti hráčů, nyní už je známá finální dvacítka. „Bylo těžké zúžit výběr, ale podle dat ze všech zápasů jsme se pokusili nakombinovat co nejlepší mix,“ prohlásil Kettunen.

Finský kouč vybral do českého týmu například pětatřicetiletého Milana Garčara a na druhé straně šestnáctiletého Filipa Langera. „Konstantně předvádí výborné výkony a stále se posouvá dopředu,“ pochválil mladičkého útočníka Kettunen.

Kapitánem bude Matěj Jendrišák. „Je to pravý lídr. Takového hráče potřebujeme. Vrátil se po zranění a výkony národního týmu s ním stoupají, má velký vliv na mužstvo,“ uvedl trenér.

Reprezentační dvacítka vyvolených se před turnajem vydá na závěrečný kemp na Tenerife. „V Česku je už ve čtyři hodiny tma. Chtěli jsme, aby kluci načerpali energii ze sluníčka,“ vysvětlil kouč.

Útok na divácký rekord

Poslední příprava bude zaměřená především na taktiku a fyzičku. „Florbal hrát moc nebudeme, sezona je v polovině, takže to není nutné. Důležité bude připravit se mentálně. S každým jednotlivcem si pak rozebereme jeho roli pro šampionát,“ dodal Kettunen.

Mistrovství světa se koná v Česku potřetí, domácí reprezentace z něj vždy odešla bez medaile. „Už když se před čtyřmi lety o pořadatelství rozhodlo a my ani nevěděli, kdo bude trénovat nebo hrát, věděli jsme, že budeme chtít cenný kov,“ řekl prezident Českého florbalu Filip Šuman.

Dalším cílem je překonání diváckého rekordu, který drží Švédsko. V roce 2014 šampionát navštívilo celkem 104 406 fanoušků. „Vážíme si dosavadního zájmu. Například na finálový den už zbývá jen dva tisíce vstupenek,“ doplnil Šuman.

Turnaj startuje 1. prosince a domácí výběr ho začne proti Němcům.

 

Nominace Česka pro MS (1. - 9. prosince):

Brankáři: Lukáš Bauer (Mladá Boleslav), Lukáš Souček (Vítkovice).

Obránci: Jiří Bauer (FBC Ostrava), Milan Garčar (Sparta Praha), Martin Pražan (Chodov), Martin Kisugite (Tigers Langnau/Švýc.), Ondřej Němeček (Linköping/Švéd.), Patrik Suchánek (Helsingborg/ Švéd.), Lukáš Veltšmíd (Alligator Malans/Švýc.).

Útočníci: Marek Beneš, Filip Langer (oba Tatran Střešovice), Jiří Curney, Milan Tomašík (oba Mladá Boleslav), Adam Delong, Josef Rýpar (oba Vítkovice), Mikuláš Krbec, Tom Ondrušek (oba Chodov), Patrik Dóža (Köniz/Švýc.), Matěj Jendrišák (Linköping/Švéd.), Daniel Šebek (Helsingborg/Švéd.)