Návštěva v O2 areně překonala letitý rekord z roku 1996, kdy na finále premiérového MS ve Stockholmu mezi Švédskem a Finskem zavítalo 15 106 diváků, už při semifinále mezi českou reprezentací a Švýcarskem. Na něj přišlo do hlediště 16 112 diváků.

„Divácky jsme samozřejmě strašně spokojeni. Měli jsme nějaké projekce toho, kam až by se šampionát mohl dostat. Nakonec ta návštěva byla ještě větší. Co se nám povedlo vzbudit i po celém světě, nás svojí silou strašně překvapilo,“ řekl prezident Českého florbalu Filip Šuman.

„Je to samozřejmě určitá náplast i na ten sportovní výsledek, ale ve sportu se vždycky počítají ty finální výkony,“ doplnil Šuman, kterého mrzelo, že český tým skončil na turnaji bez medaile čtvrtý.

Na turnaji byl překonán i rekord v návštěvnosti úvodního dne MS. Na šesti utkáních na startu šampionátu byla celková návštěva 31 073 diváků, padlo tak dosavadní maximum z minulého šampionátu v roce 2016 v Rize (13 280). Rekordem prvního dne v historii je z letoška i 12 326 diváků na duelu České republiky s Německem.