Loňská premiéra modelu s jediným utkáním o titul přilákala na duel florbalistů Střešovic s Vítkovicemi rovněž do O2 areny 7877 diváků. Na souboj Herbadentu SJM Praha 11 s FbŠ Bohemians přišlo 5097 příznivců.

"Loňský počet, který byl rekordní nejen pro florbal, ale pro všechny halové sporty, určitě překonáme. S jistotou padne hranice 9000 diváků, a pokud vydrží trend posledních dní, tak by mohlo padnou i 10 tisíc," řekl na tiskové konferenci v Praze prezident České florbalové unie Filip Šuman.

Do druhého ročníku projektu šli organizátoři už klidněji než rok předtím. "Rok jsme tvrdě pracovali, abychom loňskou vysokou laťku udrželi. Během play off jsme cítili pozitivní efekt superfinále, kdy pro týmy už postup ze semifinále se rovnal malému vítězství. Zájem diváků se oproti loňsku zvýšil," pochvaloval si Šuman, podle něhož vyjde pořádání jednodenní akce v O2 areně na tři miliony korun.

Superfinále s několika novinkami

Na letošní druhé superfinále unie přichystala několik novinek. Ženy šest let po mužích mají novou trofej. Pohár Flora Florbal zhotovil opět David Lomos. "Letos se k trofejím přidá i finanční motivace. Mezi čtyři superfinalisty se rozdělí celkem 400 tisíc korun," navázal Šuman.

Z této částky se může mužský šampion těšit na 200 tisíc korun a mistryně v ženské kategorii, které vzejdou z duelu Herbadentu s Vítkovicemi, získají 120 tisíc korun. "Vítěze na podzim čeká i cesta na Pohár mistrů," naznačil Šuman, že odměna představuje i formu podpory, aby neměli vítězové extraligy problémy s financováním účasti na turnaji ve finském Tampere.

Nově budou oceněni také nejužitečnější hráči obou superfinále. "Diváci se mohou těšit i na řadu akcí. Při superfinále bude například taková kavárna prosincového mistrovství světa žen, do které budou zapojeny i reprezentantky. Větší bude i merchandising, aby si mohli fanoušci koupit upomínkové předměty, a těšit se mohou i na bohatý doprovodný program," dodal Šuman.