rozhovor

Vrátíte se?

Nejsem ještě pevně rozhodnutá.

Už se vám nechce?

Není to úplně tak. Beru v potaz hlavně zdraví. Celý podzim jsem poctivě trénovala, zvládla jsem celkem kvalitní přípravu. Oproti loňsku jsem naběhala jednou tolik. Cítila jsem šanci, že splním limit na halový evropský šampionát do Birminghamu, že si zase zazávodím na nějakém větším podniku.

A?

Vždycky udělám objem, v nohách mám spoustu kilometrů. Jak ale obuju tretry a jdu do kvality, vždycky se něco stane.

Teď vás zranění zlomilo?

Ano, hodně. Když jsem byla sama, bez Petříka, bylo mi to líto, ale ne tolik jako nyní. Na tréninky denodenně odcházím od syna, vážím si času, je mi daleko dražší. Navíc musím utíkat pryč tajně, aby měmalý Petřík neviděl.

Proč tajně?

Syn má takové maminkovské období. Když mě vidí, chce být se mnou.

I on je tedy důvodem, proč se rozmýšlíte?

Určitě. Neprodala jsem, co jsem natrénovala, každodenní úsilí vyletělo komínem. Uvažuju o tom, jestli bych se neměla věnovat spíš jemu. Uvidíme, začínám trochu běhat a rozhodnu se podle toho, jak se budu cítit.

Mohla by pro vás být motivací olympiáda v Pekingu 2008?

Ta taky. I to, že mě atletika pořád baví. Dělala jsem ji celý život. Když na něčem pracujete dvacet let jako já, je těžké ze dne na den říct: končím. Nechci se unáhlit, nemám v tom jasno.

A když si zvolíte konec? Co potom?

Ještě bych byla nějakou dobu doma se synem, než by šel do školky. Mezitím bych se snažila poohlédnout po nějaké práci, která by mě bavila. Poslední možností je, že půjdu učit (smích).

Trénovat byste nechtěla? Srovnaly byste se s vaší trenérkou Jarmilou Kratochvílovou na čáslavském stadionu?

Tam je složitá situace, protože Jarmila byla vlastně placená za to, že trénuje mě, od USK Praha. Čáslav vůbec nemá peníze, kdybych chtěla trénovat nějaké děti, tak jedině jako koníčka. Ale jako zaměstnání? Musela bych do nějakého většího oddílu v Praze a nebo si v Čáslavi někoho vychovat. Jenže to by se jednalo o horizont třeba deseti let.

Komentování pro televizi nebo práci v médiích byste nevzala?

Momentálně jen příležitostně spolukomentuju. Ale kdyby přišla nějaká nabídka…

Co by vás nejvíc bavilo?

Něco ve spojitosti se sportem.

Co?

To momentálně nevím.

Nepořídíte si nakonec druhé dítě?

S miminkem počítáme. Zatím ale není ten správný čas. Teď mi jedno bohatě stačí.