Frintová potvrdila, že jí závod v Japonsku vyhovuje, když loni tu vybojovala fantastické sedmé místo a letos byla jen o pět příček horší, navíc jde o její nejlepší umístění v letošní sezoně v seriálu mistrovství světa.

V japonském přístavu byly pro závodníky nachystané tratě o olympijských distancích - 1,5 km plavání, 40 km cyklistiky a 10 km běhu. Z vody šla česká jednička na 21. pozici se ztrátou přibližně 50 vteřin na nejrychlejší plavkyně. Po cyklistice pak přijela do depa se třetí skupinou a do běhu šla z 18. místa. Ve své nejlepší disciplíně však umístění vylepšila na konečnou 12. příčku.

„Závod byl celkově vydařený. Jediné slabé místo byl druhý plavecký okruh, kde jsem bohužel ztratila kontakt s druhou skupinou. Po kole jsem ale zůstala ve hře o nejlepší desítku, kterou jsem ztratila až na posledních 300 metrech závodu. I tak ale mohu být s výkonem spokojená,“ uvedla česká reprezentantka.

Závod naprosto ovládly americké reprezentantky. Zvítězila Katie Zaferesová, druhá doběhla Summer Rappaportová, na stupních je doplnila Taylor Spiveyová.

Ilustrační foto
Hrdina týdne v Královéhradeckém kraji: Trutnov vítězem podkrkonošského derby