Fury, který vyhrál všech 25 zápasů v profesionálním ringu, oznámil konec kariéry na twitteru. "Box je to nejsmutnější, čeho jsem se kdy zúčastnil. Jsem ten největší a taky jsem skončil," napsal britský boxer a doprovodil své vyjádření několika vulgaritami.

O několik hodin později však Fury na stejné sociální síti uvedl, že výrok o konci kariéry byl jen žert. "Ha ha ha ha, mysleli jste si, že se Cikánského krále zbavíte tak lehce! Já tu ale zůstávám," napsal na twitteru.

K odvetě s Kličkem měl nastoupit již 9. července, Fury ji ale kvůli zranění kotníku zrušil. Zápas byl přeložen na 29. října, ale na konci září Fury utkání znovu odvolal. Vzhledem k tomu, že v listopadu uplyne rok od duelu s Kličkem, hrozí Furymu ztráta mistrovských pásů i z tohoto důvodu. "Až se uzdravím, budu hájit to, co je mé - trůn těžké váhy," uvedl Fury v druhé sérii dnešních kontroverzních tweetů.

Na konci října Furyho čeká slyšení před antidopingovou agenturou kvůli pozitivnímu testu na steroidy, které u něho kontrola objevila vloni v únoru. Podle nedávných zpráv měl loni v září pozitivní nález také na kokain.

TAKÉ ČTĚTE: Odveta s Kličkem se znovu odkládá. Fury má zdravotní potíže