Ve druhém zápase play off dokázala česká reprezentace uhrát v Rumunsku remízu 2:2, která jí zaručila postup na říjnové mistrovství světa v Brazílii.

„Postoupit na světový šampionát, a ještě navíc do Brazílie, je tou největší událostí, která se dá v našem sportu zažít,“ radoval se po získání letenek do Mekky futsalu kouč českého výběru Tomáš Neumann.

První duel v Pardubicích skončil výsledkem 1:1 a Češi museli v rumunské odvetě buď vyhrát, nebo při nerozhodné stavu vstřelit více než jednu branku.
To se jim povedlo již po osmi minutách hry. Trefili se David Fryč a Tomáš Sluka.

Rumuni v drtivém tlaku dokázali na začátku druhé půle srovnat skóre, ale v závěrečném „bagu“ s českou obranou už potřebný třetí gól nepřišel. Především díky excelentnímu výkonu brankáře Mellera.

Češi se tak podruhé za sebou radují z postupu na světový šampionát. Před čtyřmi lety nechyběli mezi nejlepšími futsalistami planety v Tchaj-wanu, kde se probojovali až do čtvrtfinále.