Porazila ji jen famózní Australanka Jessica Foxová, jež v Praze ovládla už závod kajakářek, a Mónica Dóriaová Vilarrublaová z Andorry. „Medaile z Troje, to zní krásně,“ culila Satková.

Mladá Češka přiznala, že byla před startem nervózní. „Nechtěla jsem zklamat naše fanoušky ani sama sebe. Cílem bylo nekazit. Toužila jsem ukázat, co ve mně vězí, a jsem moc ráda, že se mi to podařilo. Nějaké chybičky tam samozřejmě byly, ale ty se stanou vždycky. Jízda byla celkově super, jsem spokojená,“ líčila.

Foxová zopakovala double z roku 2019

Kromě radosti z medaile, si Satková pochvalovala, že se jí zároveň daří i ve škole. „Mám za sebou zkouškové období. To se mi vždycky dohromady nepovedlo,“ přiznala slalomářka, která v roce 2020 v Praze nečekaně ovládla mistrovství Evropy a o rok později byla třetí na MS v Bratislavě.

Od druhého místa ji v sobotu dělilo 45 setin a výsledkem zkompletovala medailovou sbírku ve SP. V závěru loňské sezony totiž vyválčila v Pau zlato a v Seu d'Urgell stříbro.

Podél celé trati finále s ní běžela po břehu starší sestra Martina a hlasitě ji povzbuzovala. „Marťa mi vždycky fandí, stejně jako já ji,“ řekla o sestře, která se letos neprobojovala do reprezentace. „Doufám, že se příští rok do týmu vrátí a bude zase závodit spolu.“

Tereza Fišerová na pražském SP zatím nemá důvod ke spokojenosti
Fišerová v Troji v obou kategoriích chybovala. Ještě má jednu šanci

Sobotní úspěch pro Gabrielu motivací i v soubojích s elitou, Foxovou nevyjímaje. „I když ona je na jiném levelu, tak jsem strašně ráda, že se na nejlepší holky dotahuju a sbírám zkušenosti. Jsem šťastná, že jsem se zase dostala do finále a útočila na medaile,“ usmívala se.

Osmadvacetiletá Foxová, která po týdnu navázala na triumf z Augsburgu, je legendou svého sportu. Je olympijskou vítězkou a čtyřnásobná mistryni světa v C1, ale nedělá jím problém sbírat medaile i v kajaku, což ostatně dokázala i v Troji. Obě kategorie dcera francouzské matky a Angličana v Praze ovládla už v roce 2019.

Prskavec: Musím se ještě hodně učit

S velkými nadějemi byl očekáván závod mužů. Zvláště když vítěz pátečního závodu kajakářů Prskavec vyhrál semifinále a fanoušci tušili, že by mohlo dojít k senzaci. Ještě se totiž mezi muži nestalo - na rozdíl od úžasné Foxové - aby někdo v rámci SP vyhrál obě disciplíny.

Finále, v němž kraloval olympijský šampion Benjamin Savšek ze Slovinska před Slovákem Matejem Beňušem, se mu nepovedlo. Musel se spokojit s devátým místem, nejlepším Čechem tak byl šestý Václav Chaloupka. Lukáš Rohan podobně jako Tereza Kneblová v závodě žen neprojel branku a neminula ho padesátisekundová penalizace.

Fanoušci vodního slalomu měli v pátek při světovém poháru důvod k radosti
Kajakářský double. Prskavec ovládl Světový pohár v Troji, Přindiš skončil druhý

„Tahle trať je opravdu náročná. Umím ji zajet rychle, ale také se kolikrát stane, že to pokazím,“ vykládal za cílem Prskavec, který tak nenavázal na týden starý bronz ze zahajovacího závodu SP v Augsburgu.

Olympijský vítěz v kajaku, který letos závodí i na singlu, přiznal, že bere svá vystoupeni mezi kanoisty s pokorou. „Musím se ještě hodně učit. Není možné, aby všechny závody zvládal perfektně. S jízdou jsem ale víceméně spokojený, i když mi neklouzala tak jako ta předchozí. Do půlky to nebylo špatný, pak jsem trošku ztratil rychlost,“ krčil rameny.