Celkově patnáctý titul Thomasovi vyneslo skvělé poslední kolo. Do něj vstupoval na sedmé příčce se ztrátou sedmi úderů na vedoucího Mita Pereiru z Chile, který nezvládl poslední jamku a spolu s Cameronem Youngem z USA skončil třetí.

"Cítil jsem se dobře a i když jsem byl docela vzadu, tak moc lidí přede mnou nebylo. Navíc je to náročné hřiště, kde se může stát cokoliv," citovala agentura AP Thomase, který ve čtvrtém kole předvedl největší comeback v historii turnaje.

Tiger Woods se po vážné autonehodě představil na Masters.
Woods na Masters čerpal energii od fanoušků. Byl to neuvěřitelný pocit, řekl

"Už na začátku jsem dostal otázku, jestli existuje bezpečný náskok. A já odpověděl, že neexistuje," přidal Thomas. "Pořád ale nemůžu uvěřit, že jsem play off zvládl," přidal devětadvacetiletý golfista.

Thomas, který PGA Championship ovládl poprvé v roce 2017, přiznal, že mu hodně pomohl i proslov caddyho Jima Mackaye. "Bez něj bych tady nebyl. Ale neříkal bych tomu proslov, spíš mě uklidnil," uvedl.

"Měl jsem pocit, že hraju otřesně a on za mnou přišel a řekl: Kámo, nebuď na sebe tak přísný. Vždyť na všech turnajích, co jsme zatím hráli, jsi měl šanci na titul," dodal Thomas.

Pereira, který do závěrečného kola vstupoval s náskokem tří ran, byl po promarněné šanci na první titul na okruhu PGA zdrcený. "Byl jsem strašně nervózní. Snažil jsem se s tím bojovat, ale nešlo to," řekl.

Golfista Tiger Woods utrpěl při úterní těžké autonehodě otevřené zlomeniny pravé nohy. Takto zrušil své SUV.
Woods podstoupil operaci. Vypadalo to jako smrtelná nehoda, řekla policie

"Nervózní jsem tady byl od začátku. V prvním, druhém i třetím kole. Ale dneska to bylo opravdu nesnesitelné. Nedá se nic dělat, musím se z toho poučit a jít dál," přidal sedmadvacetiletý chilský golfista.