Teď je jí dvaadvacet a na prahu nového ročníku věří, že nechá zapomenout na nepříliš úspěšný loňský rok. Své možnosti naznačila už během posledního víkendu, když na turnaji ve francouzském Terre Blanche obsadila výborné čtvrté místo. „Mám ze své hry velmi dobrý pocit," pochvaluje si Spilková.

S prvním startem v sezoně jste tedy spokojená?
Přesně tak, cítím se výborně. Jak herně, tak po psychické stránce. Krásné na tom bylo, že jsem tam dala svůj pátý hole-in-one v životě. Navíc na jamce, kde se za to dalo vyhrát auto, ale bohužel ve špatný den. Ale já bych ten Range Rover stejně nechtěla. Předtím jsem byla na soustředění v Thajsku a tu pohodu jsem si přivezla i do Francie.

Takže příprava se vám povedla?
Já jsem si hlavně po minulé sezoně dala dlouhé volno. Měsíc a půl. Bylo to poprvé po šesti letech, co jsem si dovolila dát nohy za hlavu a nic nedělat. Můžu vám to jen doporučit, někdy je dobré zpomalit. V lednu už jsem ale začala s tréninkem v tělocvičně, což bylo dost drsné. Pak přišla hala a v únoru už jsem hrála i venku. Hřiště na Černém Mostě bylo ve skvělé kondici.

Říkáte, že fyzická příprava byla tentokrát drsná, ostatně jste zkusila i kickbox. Jak to dopadlo?
Chodím plavat, chodím běhat a v lednu jsem začala i s kickboxem. Je fajn. Je to takový doplněk k té fyzické přípravě.

Rozhodla jste se totálně obměnit svůj tým. Co vás k tomu vedlo?
Radikální změna vznikla kvůli té minulé sezoně, která nedopadla tak, jak jsem si představovala. Jsem ráda, že to přišlo, protože jsem to tak cítila, a myslím, že to tak mělo být. Proto jsem překopala celý tým. Mám z toho dobrý pocit, protože všechny změny, které jsme v tréninku udělali, od fitka přes mentální přípravu až po samotnou hru, jsou hodně znát. Cítím na sobě, že si věřím.

S trenérem Pavlem Ničem jste ale pracovala dvanáct let. Nebylo těžké se rozloučit?
Dvanáct let je samozřejmě dlouhá doba. Rozešli jsme se v dobrém. Trochu jsem se toho bála, ale jsem ráda, že jsem to udělala. Na golf mám teď Lukáše Martince, mám i nového kouče na fitko a mentální koučku.

V čem je vlastně spolupráce s novým trenérem Martincem jiná?
Neděláme tolik na technice hry, protože já jsem hlavně pocitový hráč. Snažím se tak vrátit k úplným základům hry, abych tu hru znovu opravdu cítila.

Pokusíte se letos bojovat v kvalifikaci o kartu na nejvyšší ženský golfový okruh LPGA? A objevíte se i na některém majoru?
Uvidím podle toho, jak se budu cítit. Rozhodnu se asi až těsně předtím. Pokud jde o majory, v plánu je kvalifikace na US Open. Doufám, že účast na British Open a Evianu si zajistím přes žebříček. Loni jsem sice hrála na olympiádě, ale na majorech jsem chyběla. To chci změnit, protože majory jsou nejvíc.

Každý rok opakujete, že byste na LET ráda konečně získala turnajový titul. Vyjde to letos?
Loni jsem byla od titulu hodně daleko, ale právě to mě posílilo natolik, že se k němu zase blížím.