Sotva skončí oslavy spojené s příchodem nového roku, první velká sportovní událost je tu. Už druhý lednový den odstartuje v paraguayském Asunciónu další ročník Rallye Dakar. A samozřejmě s českou účastí. Na start slavného závodu se postaví celkem 24 Čechů, na které čeká ve vysoké nadmořské výšce čeká na téměř 500 soutěžících hned šest etap i jediný volný den.

Víc k Dakaru: Problém Dakaru? Voda. Macháček: Doporučili nám, abychom se nepolévali

Únor bude patřit biatlonu. V rakouském Hochfilzenu se bude bojovat o medaile z mistrovství světa. A čeští fanoušci se mají na co těšit. Zejména stoupající forma Gabriely Koukalové, vítězky loňského Světového poháru, jim vlévá optimismus do žil.

Také čtěte: Je to hrozně boží, jásala Koukalová po triumfu. Už se těší do Nového Města

Rok 2017 by se dal nazvat i rokem atletiky. V březnu se v Bělehradu uskuteční halové mistrovství Evropy, ještě prestižnější záložitost je pak naplánována na srpne. V Londýně se totiž uskuteční světový šampionát, na kterém bude mít derniéru fenomenální sprinter z Jamajky Usain Bolt. Rozloučí se s kariérou zlatem?

Hokej se podívá do Paříže

Na květen se stejně jako každý rok těší zejména hokejovÍ příznivci. To je totiž to pravé období pro mistrovství světa. Vůbec poprvé v dějinách ho uspořádá Francie, konkrétně pak hlavní město Paříž.

Ani fotbaloví fanoušci nebudou stranou. V druhé polovině června budou fandit českému výběru do 21 let na evropském šampionátu v sousedním Polsku. I přes těžkou skupinu má tým kouče Vítězslava Lavičky velké ambice.

Rok 2017 toho ale nabídne mnohem víc. Ostaně, přesvědčte se sami.

Čtěte také: Na Eiffelově věži se v rámci propagace MS 2017 hraje hokej

Pro zvětšení klikněte na grafiku.

Sport v roce 2017.Zdroj: DENÍK