Dosud nejdelší vítěznou střelu obstaral v sezoně 1992/93 Mahmoud Abdul Rauf, kdy se trefil z 16,8 metru. Graham to nyní dokázal z 18,5 metru, když skóroval z hranice vlastní trojky. Vůbec nejdelší úspěšnou střelu v historii soutěže si připsal Baron Davis z 27 metrů.

Zápas New Orleans s Oklahomou celkově nabídl fanouškům atraktivní podívanou. Domácí Thunder na začátku druhé půle ztratili dvanáctibodové vedení, když soupeři dovolili šňůru 15:0. V poslední čtvrtině se oba celky střídaly ve vedení, když zářili Brandon Ingram s 34 body a na straně Oklahomy Shai Gilgeous-Alexander s 33 body. Ten také dvě vteřiny před koncem zápasu vyrovnal skóre rovněž skvělou střelou z velké dálky.

Jenže pak hosté rozehráli na rozběhnutého Grahama a ten vypustil míč k dlouhému letu, na jehož konci se od desky odrazil do koše. Překvapení domácí mohli jen sledovat divoké oslavy soupeře.

| Video: Youtube

"Prostě jsem to chtěl zkusit. Nešel jsem vyhazovat míč, ale počkal jsem si, až mi to Josh Hart přihraje, a pak jsem jen nechal míč letět," radoval se Graham. "Myslel jsem si, že míč míří do koše, ale když jím skutečně propadl, tak jsem tomu nemohl uvěřit. Bylo to neskutečné," řekl Ingram.

"Snažil jsem se na něj vytvořit tlak, ale zároveň jsem si dával pozor, abych ho nefauloval. V těchto situacích nechcete udělat hloupý faul. A když to soupeř takhle trefí, tak nezbývá, než mu složit poklonu," komentoval situaci bránící Kenrich Williams.

Satoranský Pelicans pomohl k výhře dvěma body, dvěma doskoky a asistencí. Na straně Oklahoma City do zápasu nezasáhl druhý Čech v soutěži Vít Krejčí. Nevyšel tak ani druhý pokus na to, aby v jednom utkání NBA nastoupili dva čeští hráči.