Jednatřicetiletá Grinerová byla zatčena v únoru na moskevském letišti Šeremetěvo poté, co byly v jejím zavazadle při kontrole objeveny náplně do elektronické cigarety s hašišovým olejem. Od té doby je ve vazbě, soud začal minulý týden v pátek.

Cherelle Grinerová, manželka slavné basketbalistky Brittney Grinerové.
Dovolat se do Ruska? Vláda je neschopná, zuří manželka zavřené basketbalistky

Dopis zaslali její právní zástupci do Bílého domu v pondělí v Den nezávislosti. "Jak tady sedím v ruském vězení, jen se svými myšlenkami a bez ochrany rodiny, přátel, olympijského dresu, obávám se, že tady můžu zůstat navždy," uvedla Grinerová v dopise, jehož úryvky její právníci zveřejnili.

Pivotka, která ve WNBA zářila v barvách Phoenixu Mercury, byla zadržena týden před vpádem ruských vojsk na Ukrajinu. Na ten USA reagovaly zavedením sankcí proti Rusku, které zase Spojené státy kritizuje za dodávání zbraní na Ukrajinu. Americké ministerstvo zahraničí tvrdí, že byla zadržena neoprávněně. Osobně se nyní obrátila na Bidena.

Brittney Grinerová odchází od moskevského soudu.
Případ zmizelé hvězdy. Lesbická černoška v ruské cele? Hrozný osud, říká mariňák

"Čtvrtého července vždycky s rodinou vzdáváme čest všem, kteří bojovali za svobodu, včetně mého otce, který je válečným veteránem z Vietnamu. Bolí to, když si pomyslím, jak tento den obvykle slavíme, protože svoboda pro mě letos znamená úplně něco jiného," dodala s tím, že před dvěma lety při prezidentských volbách pro Bidena hlasovala.