Posilovna, intervalové běhání, skákání přes švihadlo, dřepy, cvičení s vlastní váhou… Předsezonní galeje vypukli také v Civitanově. A Jan Hadrava, který sem přestoupil z polské ligy, se toho rovněž účastní. „Všechno je náročné, ale zvládnutelné. Pomohlo, že jsem se hodně udržoval, byl furt v procesu. Přijel jsem dobře připravený,“ dodal český reprezentant, který před odjezdem do Itálie odehrál čtyři turnaje v rámci českého beachvolejbalového poháru. A tři z nich společně s Donovanem Džavoronokem ovládl. To se mu v Civitanově hodilo.

„Na písku jsme hráli každý s každým, pokaždé jsem musel vystřídat parťáka. Další turnaj probíhal ve trojicích, což už se více podobalo šestkovému volejbalu. Pokaždé jsem vyhrával. Jsou to sice sranda zápasy, ale myslím, že jsem trenéry zaujal. Říkali, že je vidět, jak jsem rozehraný,“ popisoval Hadrava, který se v týmu několikanásobného italského šampiona baví nejvíce s Italem Jiřím Kovářem, který vyrůstal v Německu a trošku v Česku. Pár slov Hadrava prohodil také s Kubáncem Osmanym Juantrorenou, hlavní hvězdou a kapitánem Civitanovi. „Je v pohodě, nějak se nepovyšuje.“

Hadrava přicházel do Itálie s pověstí elitního útočného hráče polské ligy s pořádnou ránou na servisu. I toho si v Itálii všimli. „Když jsme na tréninku začali podávat, museli mě na útoku krotit. S úsměvem dodávali, že ještě nemusím dávat takové perdy, většina hráčů se na začátku šetřila,“ říkal Hadrava, který je nadšený z veškerého zázemí v Civitanově. Vedle šatny mají hráči pokoj s fyzioterapeutem, který disponuje lasery, ultrazvukem a regeneračními věcmi.

O všechny se intenzivně starají také doktoři, kondiční trenéři nebo výživový poradce. Ve sprše je barel, ve kterém je studená pětistupňová voda. „Spoluhráči ho používají na nohy, já se do něj ponořil celý, takže na mě koukali s otevřenou pusou. Krásně to odplavuje nečistoty ze svalů a je to jako zároveň prevence proti zánětům,“ dodal Hadrava, který bydlí s manželkou a synem kousek od moře. Elitní český volejbalista má k dispozici čtyřpokojový byt ve třípodlažní bytovce. „Máme zahradu, vlastní vchod. Moře není daleko, což využijeme, protože je tu strašný vedro, kolem 34 stupňů,“ pochvaloval si Hadrava.