Dallas ještě v polovině třetí čtvrtiny vedl o jedenáct bodů, ale domácí se vrátili do vedení hned v úvodu poslední části a už jej nepustili. Oba celky nastřílely po patnácti trojkách. Vedle Hardena byl dalším klíčovým hráčem Rockets Trevor Ariza, který trefil šest trojek a dostal se na 29 bodů.

„Konečně našel rytmus. Věděli jsme, že to přijde," pochválil Harden Arizu, který v pátečním zápase s Milwaukee dal pět trojek, zatímco v předchozích třech se z dálky trefil dohromady jen čtyřikrát.

Dallasu nestačil výkon Chandlera Parsonse, který proti svému bývalému týmu nastřílel 31 bodů. Přesto byl paradoxně nejhorším hráčem Mavericks v hodnocení plus/minus, úsek hry při jeho pobytu na hřišti totiž hosté prohráli o 30 bodů.

Rozjeté Toronto nezastavili ani losangeleští Clippers a Raptors si po výsledku 112:94 připsali už osmé vítězství v řadě. Jediný kanadský celek v NBA zažívá nejdelší šňůru v sezoně. Druhému týmu Východní konference vyšla proti Clippers hlavně druhá čtvrtina (30:15), dalším klíčem byl výkon domácích náhradníků, kteří lavičku soupeře předčili v poměru 52:29. Toronto mělo sedm dvouciferných střelců, zatímco hosté jen tři.

Po sedmi utkáních skončila vítězná série Oklahomy. Třetí tým Západní konference prohrál na hřišti Brooklynu 106:116. Utkání začalo o čtyři hodiny později kvůli sněhové bouři. Hráči Thunder kvůli špatnému počasí strávili 36 hodin na hotelu. Nets vedl s 31 body a 10 doskoky Brook Lopez. Hostům nestačilo 32 bodů a 10 doskoků Kevina Duranta, ani 27 bodů a 11 doskoků Russella Westbrooka.

Výsledky NBA

Brooklyn – Oklahoma City 116:106, Houston – Dallas 115:104, Philadelphia – Boston 92:112, Toronto – LA Clippers 112:94.

4. Denver 44 17 27 38,6
5. Minnesota 45 14 31 31,1